Rastislav Búgel Basketbal Basketbal

Tréner basketbalistov Levíc po výhre pod Zoborom: Bol to náročný zápas, Nitra sa za mesiac veľmi zlepšila!

Nitrianski basketbalisti hostili počas desiateho kola SBL Levice, ktoré okupujú čelo tabuľky. Zápas sa niesol vo vyrovnanom duchu. Nitra doplatila na nepremenené šance.

Ilustračný obrázok k článku Tréner basketbalistov Levíc po výhre pod Zoborom: Bol to náročný zápas, Nitra sa za mesiac veľmi zlepšila!
Foto: Rastislav Búgel

Desiate kolo Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy prinieslo zaujímavé regionálne derby. Pod Zobor pricestovali hráči neďalekých Levíc. Zápas priniesol zápolenie dvoch pólov tabuľky. Nitra figuruje na predposlednom mieste, Levice naopak na čele priebežnej tabuľky.

Levice sa síce v prvom dejstve dostali do mierneho vedenia (11:20), no zverenci Petra Semana zbrane neskladali a držali sa na dostrel. Dobrá hra v druhej štvrtine vyslala Leviciam jasný signál, Nitra svoju kožu lacno nepredá (25:33).

O osude zápasu rozhodlo tretie dejstvo, v ktorom Nitra znervóznela, čo súper naplno využil. Hostia odohrali kvalitnú štvrtinu a Nitre odskočili (38:55). V poslednom dejstve sa síce Nitrania snažili o zvrat, no množstvo šancí ostalo nepremenených.

Peter Seman (tréner Nitry): „Prehrali sme o 14 bodov, ale ak by sme boli skúsené družstvo a premieňali to, čo sme mali premeniť, tak by bol vyrovnaný zápas, dokonca by sme mali šancu aj zvíťaziť. Mali sme neskutočné množstvo otvorených striel. Spod koša sme zahodili situácie 1 na 0. V obrane sme odviedli dobrú robotu.“

Teo Hojč (tréner Levíc): „Čakal, že to bude ťažký zápas a aj bol. Nitra sa za mesiac veľmi zlepšila. Musím pochváliť trénerov a mužstvo Nitry, že urobili taký pokrok. My sme nehrali koncentrovane v prvom polčase, zahodili sme strely spod koša, strácali sme lopty, hrali sme akoby bez systému. Druhý polčas bol o kúsok lepší, ale stále to bolo ďaleko od toho, čo sme chceli hrať a čo sme už ukázali aj v iných zápasoch. Ale v poriadku, v konečnom účtovaní sa víťazstvo počíta.“

MBK SPU Nitra – Eucos Levickí Patrioti 56:70 (25:33)

Foto: Rastislav Búgel

Foto:  MBK SPU Nitra - Eucos Levickí Patrioti
17
Galéria
Foto: Rastislav Búgel
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM