Ilustračný obrázok k článku TIPY na víkend: V Nitre a okolí bude živo! Pozrite si PREHĽAD podujatí
Zdroj: TASR/Branislav Račko

TIPY na víkend: V Nitre a okolí bude živo! Pozrite si PREHĽAD podujatí

Víkendový program bude venovaný najmä deťom. Na svoje si však prídu aj milovníci dobrej hudby, maľovania i histórie.

Kultúra
Kultúra

TIPY na víkend: V Nitre a okolí bude živo! Pozrite si PREHĽAD podujatí

Víkendový program bude venovaný najmä deťom. Na svoje si však prídu aj milovníci dobrej hudby, maľovania i histórie.

Ilustračný obrázok k článku TIPY na víkend: V Nitre a okolí bude živo! Pozrite si PREHĽAD podujatí
Zdroj: TASR/Branislav Račko

Jazda parným vlakom

5. a 6. júna, Slovenské poľnohospodárske múzeum v Nitre

Slovenské poľnohospodárske múzeum v areáli Agrokomplexu bude otvorené počas soboty aj nedele 5. a 6. júna. Obľúbený parný vlak bude jazdiť po okruhu Skanzen. Za lístok na vlak sa platia 3 eurá.

Deti do 6 rokov odvezie vlak zdarma. V cene lístka je zarátaná aj bezplatná preprava k novému interaktívnemu pavilónu C zážitkovým traktorbusom. Pre najmenších bude k dispozícii detský vláčik. Areál múzea bude otvorený aj pre športové vyžitie alebo piknik.

Deň detí na Klokočine

5. júna, v parku pod Borinou

Oslava detí sa bude konať v sobotu od 15.00 do 17.00 hodiny v parku pod Borinou. Tešiť sa môžete aj na zábavný program. Chýbať nebude sladká odmena pre deti.

Vaše ratolesti poteší o 15.00 hodine Divadielko Svetielko s predstavením O kozliatkach a vlkovi. O 15.30 vystúpi s piesňami pre deti Notový Danny. Podujatie nájdete aj na sociálnej sieti.

Deň detí v Mojmírovciach

5. a 6. júna, areál ZŠ a Regionálne múzeum Mojmírovce

Oslavu Medzinárodného dňa detí si na víkend pripravila aj obec Mojmírovce v spolupráci s MC Urmínček a ďalšími organizáciami. Deti sa môžu tešiť na pestrý program. Jeho súčasťou bude aj jazda vláčikom po obci.

Vláčik bude jazdiť v sobotu aj v nedeľu z námestia sv. Ladislava. Odchody sú v sobotu o 9.00, 10.00, 11.00 a 12.00. V nedeľu bude vláčik vyrážať o 8.30, 9.30 a 10.30. Lístky si môžete zakúpiť v Klientskom centre Obecného úradu v Mojmírovciach. Cena lístka je 1 euro. V sobotu sa okrem toho môžu deti tešiť na sladké prekvapenia a stretnutie s maskotmi.

V nedeľu budú okrem jázd vláčikom od 15.00 pripravené zábavné aktivity pre deti. O 16.00 hodine sa začne veľká detská tanečná šou s Ujom Ľubom juniorom a o 17.00 hodine vystúpi Notový Danny. Najmenší sa môžu tešiť aj na stretnutie s maskotmi. Kompletný program nájdete TU!

Prečítajte si tiež

DOD v podzemnom kryte

5. júna, Múzeum studenej vojny v Alekšinciach

Deň otvorených dverí v múzeu sa bude konať v sobotu 5. júna. Pripravené budú tri vstupy do podzemného krytu. Prvý o 13.00, druhý o 14.00 a tretí o 15.00 hodine. Organizátormi podujatia sú členovia Klubu ČSĽA Kolíňany.

Práve oni v bývalom tajnom vojenskom kryte postupne budujú múzeum studenej vojny. Objekt získali do prenájmu od obce pred pár rokmi.

Podzemný úkryt tvorí masívny monolitný železobetónový skelet so spleťou chodieb a miestností s rôznym technologickým vybavením, ktoré je dodnes funkčné. Najväčšiu časť krytu zaberá miestnosť bojového velenia a na ňu nadväzujúce kancelárie jednotlivých služieb a skupín.

Koncert kapely ZEUS

5. júna od 19.00 do 20.00, Music a Cafe

V sobotu sa pripomenie aj hudobná scéna. Tešiť sa môžete na kapelu ZEUS z Nitry. Táto rocková skupina hrá od roku 1980 a nepoložila ju ani pandémia. Tešiť sa môžete na všetky veľké hity interpretov minulého storočia. Vstup je zdarma.

Mohlo by vás zaujímať

Zážitkové maľovanie

5. júna, Mestský park Sihoť, Stará Vodáreň

V sobotu sa bude v mestskom parku konať workshop zážitkového maľovania, kde si perfektne oddýchnete a zabudnete na každodenné starosti. Miesto si môžete rezervovať na FB alebo na telefónnom čísle 0904 096 507. Témou bude krajinomaľba.

Koncert Štefan Iľaš

6. júna od 19.00 v Piaris­tickom kostole sv. Ladislava

Štefan Iľaš odohrá svoj koncert v rámci 13. ročníka medzinárodného organového festivalu ARS ORGANI. Koncerty sú k dispozícii aj online. Vstup na podujatie je voľný.

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie horúce témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín