Správy

Testovanie prebehlo bez incidentov: V Nitre naň dohliadalo vyše 200 policajtov

V nasadení bolo počas víkendu vyše 200 policajtov. Ďalší kontrolovali dodržiavanie opatrení na cestách.

Ilustračný obrázok k článku Testovanie prebehlo bez incidentov: V Nitre naň dohliadalo vyše 200 policajtov
51
Galéria
Zdroj: Polícia SR - Nitriansky kraj

Na pokojný priebeh testovania dohliadalo v Nitre 217 policajtov. Ich prácu ocenil aj minister vnútra Roman Mikulec. Pochvalné slová zverejnil minister na sociálnej sieti.

Okrem služby na odberných miestach hliadkovali policajti aj na hraniciach okresu Nitra a na území samotného mesta. „Hraničná“ kontrola sa týkala aj Nových Zámkov.

„Policajti púšťali do oboch miest občanov, ktorých cesta bola opodstatnená, respektíve tých, ktorí disponovali negatívnym výsledkom testu. Som naozaj veľmi rád, že 90% občanov splnilo pri ceste a pohybe v mestách platné mimoriadne opatrenia,“ uviedol minister vnútra Roman Mikulec.

Bez incidentov

Testovanie sa podľa jeho slov zaobišlo v Nitre bez incidentov. „Občania boli disciplinovaní, dodržiavali vzdialenosti a spolupráca so samosprávou bola na vynikajúcej úrovni,“ konštatuje minister vnútra.

Aj v čase voľna

„Osobitné poďakovanie patrí policajtom, ktorí mali osobné voľno a pomáhali na odberných miestach ako dobrovoľníci. V teréne boli aj ich nadriadení, ktorí sa starali o koordináciu výkonu služby v jednotlivých lokalitách,“ dodáva minister vnútra Roman Mikulec.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Prečítajte si tiež

👍🏻 ZA SKVELÚ PRÁCU ĎAKUJEM AJ POLICAJTOM 👮🏻‍♂️ Počas víkendu bolo v Nitre nasadených dohromady 217 policajtov v...

Posted by Roman Mikulec - minister vnútra SR on Sunday, January 10, 2021
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie