Monika Földešiová Kultúra

Tento deň patrí deťom

Dnešný deň už tradične oslavujú tí najmenší, pre ktorých rôzne inštitúcie pripravujú bohatý program. Inak tomu nie je ani dnes, vybrať si môžete z viacerých akcií, na ktorých sa so svojimi ratolesťami zabavíte.

MDD na Sihoti [color=#0000ff] FOTOGALÉRIA[/color] Akcia sa už konala v nedeľu 29. mája, kedy bol Mestský park na Sihoti zaplnený tisíckou návštevníkov. Akcia v réžii Mesta Nitra ponúkla deťom niekoľko zaujímavých vystúpení, napr. mažoretky I. NIMA, rozprávku O mackovi Vetíčkovi, tanečný ZumbAtomic. Bonbónikom dňa bola určite jazda uhorských pánov na koňoch, so šermom a napokon renesančné a orientálne tance. Deti mohli absolvovať výtvarný workshop, prejsť ríšou obľúbených zvieratiek, zastaviť sa u vodníka, absolvovať novinárske bludárium, pokúsiť sa so skautmi prežiť v parku, vstúpiť do osady Nitrianskeho kniežatstva, nechať si pomaľovať tvár farbičkami, vidieť živé sochy alebo sa zahrať v Talentáriu. Ako minulý rok, ani tento nechýbali ukážky služobnej kynológie a sebaobrany, ktoré deťom predviedli príslušníci nitrianskej Mestskej polície.

[color=#ff0000]ČO EŠTE MÔŽETE NAVŠTÍVIŤ[/color]

Slovenské poľnohospodárske múzeum v Nitre Pod názvom Múzeum patrí deťom pripravili organizátori bohatý program. V čase od 9.00 do 15:00 hod. môžete vyskúšať rôzne aktivity, zúčastniť sa môžete jazdy parným vlakom NPŽ, traktorbusom alebo aj na poníkoch. Prehliadnuť by ste určite nemali ani výstavy „Na prvej koľaji pozor“ či „Učebnice a učebné pomôcky“, ktorá sa nachádza v budove Ľudovej katolíckej školy. Mnohých určite zaujme aj historický šerm v podaní skupiny ARWEN alebo vystúpenie Tamburášskeho súboru zo Šurian. Okrem toho bude spílený májový strom, samozrejmosťou bude detský vláčik a ihrisko, maľovanie na asfalt a hry so súťažami. Vstup voľný

Polícia a hasiči deťom Dnes od 9:00 hod. vám príslušníci záchranných zložiek predvedú na futbalom štadióne FC Nitra niekoľko modelových situácií, v rámci toho uvidíte policajnú kynológiu, činnosť jednotky rýchleho nasadenia, skok padákom i akciu s helikoptérou. Hasiči vám predvedú záchranu osôb, či hasenie horiacich áut. Vstup voľný.

MDD NR
33
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM