Lucia Šútorová Správy

Tenisová hala dostane novú strechu: Termín dokončenia budú musieť preložiť

Nitrianski športovci sa môžu tešiť na novú strechu nad hlavou. Problém vidí poslanec v termíne dokončenia prác.

Ilustračný obrázok k článku Tenisová hala dostane novú strechu: Termín dokončenia budú musieť preložiť
Zdroj: TASR

Podľa mesta sú viaceré športoviská v Nitre v havarijnom stave. Vlani na to upozornil viceprimátor Daniel Balko, podľa ktorého by najväčšie opravy stáli asi 2,3 milióna eur.

Vyše pol milióna eur by podľa viceprimátora vyžadoval tenisový areál. Obidve haly by podľa jeho slov potrebovali zateplenie a zastrešenie.

Nový termín

V roku 2019 mesto podpísalo zmluvu na obnovenie strechy tenisovej haly. Nová strecha má stáť vyše 165-tisíc eur s DPH. V hale sa okrem tenisu hrá aj bedminton.

Pôvodný termín ukončenia prác bol do 30. októbra 2019. Termín sa však zmenil a práce majú byť po novom hotové do konca marca tohto roka.

Správcom haly je Službyt, ktorý podľa Miloša Dovičoviča v čase podpisu zmluvy o prácach nevedel. Zmluvu mesto podpísalo ešte minulý rok, o pár dní na to malo podpísať dodatok o zmene termínu.

Začnú až po zimnej sezóne

„Nový termín je z hľadiska prevádzky nereálny, pretože 31.3. kedy je termín odovzdania stavby, je čas, kedy ešte v hale prebieha zimná sezóna,“ upozornil poslanec Miloš Dovičovič. Termín ukončenia prác sa teda pravdepodobne bude meniť.

Mesto ubezpečilo, že práce na streche haly v Tenisovom areáli na Chrenovej začne až po skončení halovej sezóny, teda v čase, kedy sa už tenis bude dať hrať na vonkajších kurtoch.

„Rekonštrukčné práce určite ovplyvnia bedmintonistov. Už len z hľadiska bezpečnosti nebudeme môcť počas rekonštrukcie strechy vpustiť hráčov na ihriská, a to napriek tomu, že v hale je až osem bedmintonových (dva tenisové) kurtov,“ dodal hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Mestský tenisový areál stojí na Ďumbierskej ulici, kde sa nachádza 9 otvorených antukových kurtov, 1 otvorený betónový kurt a 4 kryté kurty v dvoch samostatných halách.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie