Takto sa o play-off nebojuje: Nitra vyfasovala debakel od Miškovca

Hokejisti Nitry prehrali v nedeľu v skupine o 7.-12. miesto v Tipsport Lige doma s Miškovcom vysoko 1:6.

Ilustračný obrázok k článku Takto sa o play-off nebojuje: Nitra vyfasovala debakel od Miškovca
57

V úvodnej tretine boli strelecky aktívnejší domáci, ale hostia z Miškovca vyťažili z minima maximum. Dobrú príležitosť na strane Nitry mal v 6. minúte Lušňák, ktorý z blízka napálil puk do lapačky Rajnu. Hostia udreli prvýkrát v 10. minúte, keď cez šírku pásma našiel Magosi nikým nekrytého Szirányiho a ten nezaváhal – 0:1. Dvojgólové vedenie zabezpečil gólom Harrison, ale na jeho presný zásah dokázal reagovať o 36 sekúnd Minárik, ktorý znížil na 1:2.

V 29. minúte strelil gól Valchař, ale použil pri tom svoju korčulu, a tak gól neplatil. Chuť si český útočník napravil o minútu neskôr gólom v presilovej hre. Do brány Nitry sa postavil striedajúci Burgart. Nitranom chýbal v zakončení dôraz a hlavne hráč na dorážku.

Miškovec mal veľkú šancu definitívne zlomiť zápas v 47. minúte, no Vojtkó netrafil odkrytú bránu. Následne zmaril Rajna sľubnú šancu na zníženie pri teči Lušňáka. Nitranom nepriala ani šťastena a množstvo pukov letelo tesne popri bráne. Domáci tréneri skúsili odvážny ťah a päť minút pred koncom pri presilovke odvolali brankára. Gólový efekt to neprinieslo a Harrison pridal štvrtý gól do prázdnej brány. Nitra odflákla posledné minúty a Miškovec jej uštedril debakel 1:6. V záverečnej minúte sa presadili ešte Láda a Kiss.

HK Nitra – DVTK Miškovec 1:6 (1:2, 0:1, 0:3)

Góly: 17. Minárik (Hrušík, Čaládi) – 10. Szirányi (Magosi, Vandane), 17. Harrison (Beauvillier), 30. Valchař (Vas), 56. Harrison, 60. Láda (Kiss), 60. Kiss (Paterka). Rozhodovali: Müllner, Tvrdoň – Synek, Vyšný, vylúčení: 4:6 na 2 min., navyše: Kiss (Miškovec) 10 minútr za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:1, 2347 divákov.

Nitra: Šimboch (30. Burgart) – McNally, Kubka, Morrison, Mezei, Pupák, Versteeg, Sloboda – Buček, Šiška, Csányi – Fominych, Yellow Horn, Scheidl – Lušňák, Kollár, Tábi – Čaládi, Minárik, Hrušík – Mrázik

Miškovec: Rajna – Ross, Kiss, Lada, Vandane, Szirányi, Guz – Rodman, Galanisz, Magosi – Valchař, Vas, Beach – Beauvillier, Harrison, Kiss – Vojtko, Miskolczi, Paterka

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

HK Nitra - DVTK Miškovec 1:6 vo 4. kole o 7.-12. miesto