Rôzne

Tajomný Tribeč aj Krvavé Šenky: Tieto miesta skrývajú najstrašidelnejšie PRÍBEHY

Záhadné zmiznutia v pohorí Tribeč či opustená osada s krvavou históriou. Niektorí hovoria o nadprirodzených javoch. Z týchto príbehov mrazí.

Ilustračný obrázok k článku Tajomný Tribeč aj Krvavé Šenky: Tieto miesta skrývajú najstrašidelnejšie PRÍBEHY
Zdroj: TASR , YouTube.com/MTI GROUP

Strašidelné príbehy sa roky spájajú s Krvavými Šenkami, ktoré sú časťou Lehoty v okrese Nitra. Tie najstaršie sú datované do 19. storočia a vďaka nim dostala osada, ktorá sa v minulosti volala Huszár majer, svoje súčasné pomenovanie.

V miestnej krčme mal vraj kedysi prebiehať krutý biznis, ktorý sa postaral o strašidelnú povesť tohto miesta. Pocestného mali zlákať na jedlo a pitie, a potom ho podrezať. O majetok sa vzápätí delili.

Príbeh, ktorý mal stáť za zmenou názvu osady, sa odohral okolo roku 1848. Pán z Dobrej Vody smeroval z Hlohovca do Nitry. V Hlohovci sa však neplánovane zdržal a keďže hradby do Nitry už boli zatvorené, rozhodol sa prenocovať aj s družinou niekde po ceste. Jeden člen družiny sa však musel vrátiť do Hlohovca, pretože sa po ceste odtrhla podkova jeho koňovi. Družinu v nevľúdnom počasí zastavil vysoký silný muž vo veľkom klobúku, ktorý cestujúcim ponúkol ubytovanie v šenku. Pomocníkov uložili na seno, pána pozvali do hostinca.

Telá ukryli vo vápne

Ponúkli mu večeru, naliali víno. Jednej zo slúžok sa však pána uľútostilo, preto mu pošepla, aby víno nepil, že je otrávené. Pán ju poslúchol a odišiel do izby na poschodí. Chcel si ľahnúť do postele a vtedy si všimol, že plachta je krvavá. K dverám izby si preto pristavil stoličku a zabarikádoval sa. O polnoci sa zbojníci začali sekerami dobýjať do izby. Vtedy však k hostincu dorazil sluha, ktorý sa zdržal v Hlohovci pre svojho koňa. Ten spolu s ďalšími členmi družiny pána zachránil a šéfa zbojníkov chytili. Pri prehliadke hostinca našli v pivnici vo vápne tri mŕtve dievčenské telá. „Tak to fungovalo, že pocestnému najskôr dali najesť, napiť a potom ho podrezali. O majetok sa vzápätí podelili,“ priblížil históriu Krvavých Šenkov Práznovský.

Nastúpila do taxíka

Jedna z najnovších povier kolovala Nitrou pred niekoľkými rokmi. Osadou údajne v noci prechádzal taxikár, ktorý v daždi zastavil osamelej žene v tmavom oblečení. Žena si sadla na zadné sedadlo a mlčala. Taxikár sa s ňou usiloval komunikovať, no odpoveď neprichádzala. Taxikár v spätnom zrkadle skontroloval, či je žena v poriadku, a zdúpnel hrôzou.

Zadné sedadlo bolo prázdne, na mieste za spolujazdcom bol zapnutý bezpečnostný pás a pod sedadlom bola mokrá mláka.

Pravdivosť historky síce nikto nepotvrdil, no poverčiví vodiči dodnes pri prechádzaní Krvavými Šenkami pustia ruku z volantu, aby ho nedržali oboma rukami a nevytvárali tak s telom jeden kruh. Potvrdenou záhadou zostáva fakt, že v Krvavých Šenkoch sa nedá telefonovať.

„Je to zvláštne, no na tomto mieste vždy vypadne mobilný signál, nedá sa tu telefonovať. Pred Šenkami aj za Šenkami pritom signál je, len v osade nie,“ podotkol niekdajší starosta Chmelár.

Chcete sa báť? Článok pokračuje na druhej strane!

Prečítajte si tiež

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
======= >>>>>>> c6e424c361d8f27037ade60c6234148f30c95479