Rastislav Búgel Kultúra

Sviečkový pochod a kladenie vencov: Nitru čakajú Spomienky na November

V Nitre si pripomenieme významné historické udalosti. Deň pred štátnym sviatkom nás čaká zaujímavý program.

Ilustračný obrázok k článku Sviečkový pochod a kladenie vencov: Nitru čakajú Spomienky na November
Zdroj: TASR

„V pondelok 16. novembra 2015 sa v predvečer štátneho sviatku Dňa boja za slobodu a demokraciu a Medzinárodného dňa študentstva uskutoční o 16.00 hodine v Obradnej sieni mesta Nitry na Mestskom úrade v Nitre spomienka na udalosti v roku 1939, keď sa smrťou Jána Opletala začal boj Čechov a Slovákov proti fašizmu, ale aj na udalosti z roku 1989, keď sa začal protest proti totalitnému komunistickému režimu,“ informuje Ľudmila Synaková z Útvaru propagácie a cestovného ruchu v Nitre.

Súčasťou spomienok bude kladenie vencov k Pamätníku protikomunistického odboja pred budovou MsÚ v Nitre a sviečkový pochod od pamätníka k pamätnej tabuli venovanej udalostiam roku 1989 na pešej zóne.

Okrem toho čaká účastníkov svätá omša v kostole sv.Ladiskava (piaristický kostol) so začiatkom o 18.00 hodine. Organizátormi podujatia je Mesto Nitra, Politickí väzni Zväz protikomunistického odboja, Konfederácia politických väzňov Slovenska, UKF v Nitre, SPU v Nitre, Študentský parlament UKF a Rehoľa piaristov na Slovensku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM