Správy

Študenti zaplnili Agrokomplex v Nitre: Začal sa dvojdňový veľtrh Gaudeamus, FOTO

Na výstavisku v Nitre sa koná 10. ročník Európskeho veľtrhu pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus. Potrvá dva dni.

Ilustračný obrázok k článku Študenti zaplnili Agrokomplex v Nitre: Začal sa dvojdňový veľtrh Gaudeamus, FOTO
8
Galéria
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Na nitrianskom výstavisku Agrokomplex sa v utorok začal dvojdňový veľtrh pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus. Ako pripomenuli organizátori, ide o najväčšie podujatie svojho druhu konané v Slovenskej a Českej republike.

Cieľom veľtrhu je poskytnúť maximum informácií o vysokoškolskom vzdelávaní nielen žiakom a absolventom stredných škôl, ale všetkým záujemcom o celoživotné vzdelávanie. Podľa organizátorov sa tu prezentuje viac ako 80 vystavovateľov z ôsmich krajín.

Prečítajte si tiež

Dvojdňové podujatie každoročne navštívia tisícky študentov, výchovných poradcov a odborníkov zo školstva.

„Dozvedia sa tu maximum informácií o školách, odboroch, prijímacích skúškach, ako aj študentskom živote. Okrem slovenských univerzít a vysokých škôl tu nájdu tiež ponuky z rôznych zahraničných vzdelávacích inštitúcií,“ pripomenuli organizátori.

Sprievodný program

Súčasťou podujatia je aj bohatý sprievodný program. Ponúka množstvo prednášok, na ktorých sa predstavujú slovenské, české i poľské vysoké školy a ďalšie vzdelávacie inštitúcie.

„Podujatie Veda pre život pomôže nahliadnuť do náplne štúdia na vysokých školách, na interaktívnych ukážkach a zaujímavých exponátoch sa záujemcovia o štúdium dozvedia, čo všetko sa na vysokých školách môžu naučiť. Využiť môžu aj poradenský servis, Testovacie centrum či Centrum kariérneho poradenstva so skúsenými poradcami. Pre pedagógov prebieha sprievodný program v Pedagogickom centre formou prednášok, seminárov a konzultácií,“ doplnili organizátori.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
10. ročník Európskeho veľtrhu Gaudeamus Nitra 2023
8
Galéria
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM