Správy

Študenti v Nitre sa zapojili do kvapky krvi: Darovali 30 litrov vzácnej tekutiny

Univerzitná kvapka krvi bola aj tento rok úspešná. Darovať krv sa rozhodli desiatky dobrovoľníkov. Medzi nimi aj študenti zo zahraničia.

Ilustračný obrázok k článku Študenti v Nitre sa zapojili do kvapky krvi: Darovali 30 litrov vzácnej tekutiny
Zdroj: Jana Krajčovičová

Univerzitná kvapka krvi UKF sa konala 8. novembra v spolupráci s Národnou transfúznou službou v Nitre už po piaty krát. Aj tento rok prišlo darovať vzácnu tekutinu množstvo študentov, medzi nimi aj tí zahraniční. „Mali sme darcov dokonca aj z radov zahraničných študentov oboch univerzít,“ prezradila Jana Krajčovičová, z referátu rozvoja, informatizácie a marketingovej komunikácie.

Zahraniční darcovia

Najvzácnejšiu tekutinu darovali podľa slov Jany Krajčovičovej aj piati zahraniční študenti, ktorí sú na Slovensku v rámci programu Erasmus+. „Traja boli študenti agronómie Slovenskej poľnohospodárskej univerzity z Francúzka a Španielska a dve študentky marketingovej komunikácie a reklamy Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre z Francúzka a Belgicka,“ povedala Jana Krajčovičová.

Odobrali 30 litrov krvi

Vďaka Univerzitnej kvapke krvi sa podarilo odobrať 30 litrov krvi. „Celkovo bolo zaregistrovaných 90 dobrovoľníkov, a však 21 z nich nemohlo podľa platných kritérií krv darovať. Krv darovalo 69 študentov a zamestnancov fakúlt a pracovísk Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a Slovenskej poľnohospodárskej univerzity,“ uviedla Jana Krajčovičová.

„Všetkým dobrovoľníkom úprimne ďakujeme a veríme, že práve ich vzácna tekutina pomôže mnohým pacientom, ktorí ju potrebujú,“ poďakovala Jana Krajčovičová.

Študneti v Nitre sa zapojili do kvapky krvi: Darovali 30 litrov vzácnej tekutiny
13
Galéria
Zdroj: Jana Krajčovičová
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM