Rastislav Búgel Rôzne

Stredoškoláci robia kampaň na tablet od Microsoftu

Stovka študentov z 19 stredných odborných škôl rôzneho zamerania v pôsobnosti Nitrianskeho samosprávneho kraja rieši výzvu, ktorú pripravila spoločnosť Microsoft Slovakia.

Študenti v Nitre súťažia o najlepšie inovatívne riešenie reálnej výzvy v oblasti informačných a komunikačných technológií. Úlohou študentov je vytvoriť marketingovú kampaň na nový produkt surface tablet, ktorý spoločnosť uvedie na trh v novembri tohto roka. Na propagáciu výrobku však podľa zadania nesmú študenti použiť televíziu ani rozhlas. Úlohu riešia päťčlenné tímy študentov, ktorým pomáhajú odborní konzultanti z firmy.

Innovation&Cre­ativity Camp organizuje nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko v spolupráci a s podporou spoločnosti Microsoft Slovakia, Veľvyslanectva USA na Slovensku a Nitrianskeho samosprávneho kraja.// „Camp je prvou aktivitou veľkého projektu GO TO BUSINESS, ktorého cieľom je podpora podnikavosti, inovatívnosti a zamestnateľnosti mladých ľudí. Projekt ponúka študentom stredných škôl príležitosť rozvíjať inovatívne myslenie a podieľať sa na riešení reálneho zadania z praxe,“// uviedol programový manažér Junior Achievement Slovensko Peter Kalčevský. Cieľom projektu je zvýšiť povedomie mladých ľudí o oblasti informačných a komunikačných technológií, dať im vedomosti o inováciách a riešení problémov a tiež stimulovať ich podnikavého ducha.

Po Nitre jazdí doubledecker! [link=http://www­.nitra24.sk/clan­ky?extend.136796_VI­DEO:Rarita-na-cestach!-Po-Nitre-jazdi-doubledecker]Viac informácií TU![/link]

Nitra24.sk/tasr Foto: microsoft

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM