Správy

Stratený psík pobehoval po ceste: Našli ho DESIATKY kilometrov od domova! FOTO

Strateného chlpáča hľadali jeho majitelia dva dni. Nedokážu pochopiť, ako mohol prejsť takú dlhú cestu. Ukradol ho niekto?

Ilustračný obrázok k článku Stratený psík pobehoval po ceste: Našli ho DESIATKY kilometrov od domova! FOTO
7
Galéria
Zdroj: Útulok Nitra

Útulok Nitra nedávno zdieľal urgentnú výzvu. Medzi Šuriankami a Čakajovcami po ceste pobehoval biely bes. „Snažili sme sa ho odchytiť. Žiaľ, nakoniec sa nám stratil v obci Čakajovce medzi domami, keď prebehol cez neoplotené záhrady. Ak sa vám ho podarí nalákať na dobre oplotený pozemok, kde by sme ho vedeli ľahšie odchytiť,“ napísal nitriansky útulok.

Snažili sa ho odchytiť

Vo štvrtok (25. mája) ráno priniesol útulok dobré správy. Kríženec špica, ktorý dva dni pobehoval po cestách, je v bezpečí.

„Psíka nám hlásilo veľa ľudí, žiaľ jeho odchyt sa napriek našej enormnej snahe nepodaril. Prejazdili sme desiatky kilometrov, no bez úspechu. Vždy keď sme prišli na miesto, už tam nebol. Jeho pohyb bol na rôznych cestách v okruhu desiatich kilometrov. Pomocnú ruku podali aj viacerí z Vás, keď sa ho pokúšali chytiť,“ píše Útulok Nitra.

Prešiel desiatky kilometrov?

V stredu večer jeho pracovníkov kontaktovali dievčatá, ktoré sa rozhodli pomôcť. Unaveného psa sa im napokon podarilo odchytiť v obci Čakajovce.

„Kontaktovali nás telefonicky a v priebehu pár minút sme boli pri nich. Krívajúceho havina (zrejme ho už zachytilo nejaké auto) sme následne prevzali do našej opatery. Pri nakladaní do auta, sme mu odčítali čip. Ihneď sme kontaktovali majiteľov. Boli šťastní, že sa našiel, ale zároveň prekvapení, že bol nájdený 50 kilometrov od domova,“ opisuje udalosti útulok.

Beny zmizol z dvora pred dvoma dňami v obci Veľké Bielice v okrese Partizánske.

„Majitelia ho hľadali, ale bez úspechu. Ako sa dostal do Čakajoviec zostáva záhadou. Ale zrejme ho niekto vzal a následne vyhodil práve pri tejto obci, keďže sa sem Beny stále vracal. Majitelia si Benyho prišli vziať v priebehu hodiny a ich vzájomná radosť bola neopísateľná,“ dodáva Útulok Nitra.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Správy, ktoré hýbu Nitrou

Strateného psa našli o desiatky kilometrov ďalej
7
Galéria
Zdroj: Útulok Nitra
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM