Futbal

Nitra sa po výraznej zimnej obmene kádra neuveriteľne trápi. Najprv prišla o postupovú prvú šestku v lige, teraz jej vystavil krutú stopku v Slovnaft Cupe jeden z najhorších tímov prebiehajúcej sezóny.

Ilustračný obrázok k článku Stopka v Slovenskom pohári: Nitru rozstrieľal predposledný klub Fortuna ligy, FOTO
8

V prvom polčase videli diváci päť gólov, z toho štyri do siete hostí. Úvodný zásah padol v 14. minúte, keď Ramirez potiahol loptu a presnou strelou k ľavej žrdi otvoril skóre. O päť minút hostia vyrovnali – Kóňovu strelu posunul hlavou do siete Gatarič. V 31. minúte nepremenil veľkú šancu Castaneda, ale domáci nemuseli ľutovať. Už v 35. minúte prenikol cez obranu Nitry Tešija a Ramirez pridal druhý gól v zápase. V 42. minúte odcentroval Castaneda a Ramirez skompletizoval hetrik. Svoj koncert zavŕšil o tri minúty neskôr, keď využil hrubú chybu defenzívy hostí a zoči-voči Pindrochovi nezaváhal – 4:1.

V druhom polčase sa zápas už iba dohrával. Domáci, vedomí si svojho náskoku, sa stiahli a hrali na protiútoky. Z tých mohli viackrát zveľadiť skóre, ale Castaneda dvakrát nevyužil príležitosť. Nitra sa snažila aspoň skorigovať, ale v útočnej fáze bola jalová. V nadstavenom čase predsa vyšiel Seničanom brejk, keď Ramirez išiel sám na brankára, ten jeho strelu vyrazil k Petshimu, ktorý dorazil do prázdnej bránky.

FC Senica – FC Nitra 5:1 (4:1)

Góly: 14., 35., 42. a 45. Ramirez, 90.+1. Petshi – 19. Gatarič, ŽK: Ramirez, El Moudane, Dangubič, Kay – Bilovský, Charizopulos, Šurnovský, ČK: 79. Kay (Senica) po druhej ŽK. Rozhodovali: Chmura – Štrbo, Vorel, 438 divákov

Senica: Taborda – Dubois, Dias, Kay, Krč – Klapan, El Moudane (46. Petshi), Tešija – Castaneda (82. Otrísal), Dangubič (65. Addo) – Ramirez

Nitra: Pindroch – Kuník (46. Šurnovský), Zgrablič (58. Vestenický), Niba, Chovanec – Kóňa, Šimončič – Charizopulos, Bilovský, Gatarič – Sokovič (46. Vrábel)

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Ricardo Chéu, tréner FK Senica: „Dnes sme odohrali skvelý zápas. Som šťastný, pretože sme vytvorené šance dokázali premeniť. V predošlom zápase to bol náš problém. Dnes sme odohrali skvelý prvý polčas, následne sme zápas kontrolovali. Nitra sa následne vytiahla trochu vyššie, my sme museli brániť hlbšie. V prechodovej fáze sme veľmi silní, ak získame loptu, dokážeme sa dostať do dobrých príležitostí. Dnes sme si zaslúžili vyhrať. Bojovali sme tvrdo pre podobný výsledok. Toto víťazstvo pre nás prišlo trochu neskoro, zaslúžili sme si zvíťaziť už v predošlých zápasoch. Chceme dostať fanúšikov bližšie k tomuto klubu, v máji budeme spoločne bojovať o zotrvanie v lige. Chceme, aby boli fanúšikovia pyšní na našu prácu.“

Ivan Galád, tréner FC Nitra: „Som v Nitre 2,5 roka, pravdepodobne to bol náš najhorší výkon. Súperovi gratulujem k postupu, ktorý je zaslúžený. Nám zápas nevyšiel.“

Slovnaft Cup: FC Senica – FC Nitra 5:1