Správy

SPU zapojila do vývoja nového potravinárskeho produktu: Bude šitý na mieru seniorom

Výskumníci z Fakulty biotechnológie a potravinárstva Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre, Výskumného centra AgroBioTech a potravinárskych firiem zapojili do vývoja nového potravinárskeho produktu seniorov.

Ilustračný obrázok k článku SPU zapojila do vývoja nového potravinárskeho produktu: Bude šitý na mieru seniorom
Zdroj: TASR

Prostredníctvom dvojtýždňových online seminárov, ktoré sa uskutočnili v prvej polovici júna, sa ľudia nad 65 rokov mohli podeliť o svoje skúsenosti s varením a prípravou jedál či výberom potravín.

Výsledkom projektu bude inovatívny potravinársky produkt, ktorý bude spĺňať konkrétne zdravotné požiadavky a chuťové preferencie starších spotrebiteľov.

Následne bude umiestnený na trh, uviedla koordinátorka projektu Adriana Kolesárová z SPU.

Projekt Zapojenie spotrebiteľov do vývoja nového produktu – EIT Food RIS Consumer Engagement Labs – je financovaný Európskym inovačným a technologickým inštitútom, ktorý je súčasťou Európskej komisie, a koordinovaný Varšavskou univerzitou.

Na Slovensku je realizovaný prostredníctvom SPU v Nitre, Fakulty biotechnológie a potravinárstva, a Výskumného centra AgroBioTech. V nasledujúcich dňoch sa do projektu zameraného na navrhovanie a vývoj nových koncepcií výrobkov zapoja aj seniori v Estónsku, Grécku, Maďarsku, Taliansku a Lotyšsku.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie