Správy

Spor kvôli operácii nesprávneho kolena pokračuje: Prípad sa vracia na okresný súd

Ďalšie konanie sa má týkať už len zamietnutia nároku na sťaženie spoločenského uplatnenia v sume 10 811 eur a náhrady trov konania.

Ilustračný obrázok k článku Spor kvôli operácii nesprávneho kolena pokračuje: Prípad sa vracia na okresný súd
4
Galéria
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Krajský súd v Nitre vo štvrtok rozhodoval o odvolaní v prípade pacienta, ktorému v nitrianskej nemocnici operovali namiesto pravého ľavé koleno. Odvolací súd v jednej časti rozsudok potvrdil, v ďalších častiach vrátil prípad späť na okresný súd.

Poškodenému pacientovi Františkovi Rapanovi okresný súd ešte v apríli priznal nemajetkovú ujmu vo výške 6 000 eur, čo je takmer desaťnásobne menej, ako žiadal. Žalobcovi nepriznali ani nárok na náhradu za sťažené spoločenské uplatnenie. Voči rozsudku sa odvolal.

Prečítajte si tiež

Ďalšie konanie

„Odvolací súd napadnutý rozsudok súdu prvej inštancie v časti zamietnutia náhrady nemajetkovej ujmy v sume 59 000 eur potvrdil. Vo zvyšných častiach, týkajúcich sa zamietnutia nároku na sťaženie spoločenského uplatnenia v sume 10 811 eur, ako aj vo výrokoch týkajúcich sa náhrady trov konania, zrušil a vec vrátil súdu prvej inštancie v týchto častiach na ďalšie konanie a nové rozhodnutie,“ uviedla hovorkyňa súdu Lena Kiradžiev.

Právny zástupca nemocnice Tomáš Stoklasa po pojednávaní skonštatoval, že rozhodnutie odvolacieho súdu rešpektuje. „Bližšie sa k nemu budeme vedieť vyjadriť až po doručení písomného rozhodnutia, pretože súd dnes iba ústne a stručne zdôvodnil, prečo v časti náhrady škody na zdraví zrušil rozsudok a vrátil ho súdu prvej inštancie na ďalšie konanie. Takže až následne budeme vedieť, ako ďalej postupovať,“ povedal Stoklasa.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Za nesprávne operované koleno priznal súd pacientovi sumu 6-tisíc eur
4
Galéria
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM