Kultúra

Spevák z Nitry vám zlepší náladu: Jeho nový HIT vzdáva hold hudbe rokov minulých

Marek Kutnár z Nitry predstavil čerstvý hudobný kúsok s názvom Svetlušky. Pozitívnu energiu do týchto upršaných dní vám dodá nový klip nabitý úsmevmi.

Ilustračný obrázok k článku Spevák z Nitry vám zlepší náladu: Jeho nový HIT vzdáva hold hudbe rokov minulých
Zdroj: Jana Fiebigová

Mladý spevák Marek Kutnár z Nitry tentokrát ponúka novinku, ktorú nahral s big bandom Swingless Jazz Ensemble a Súkromným Konzervatóriom v Nitre. Pieseň dostala názov Svetlušky.

„Hudbu a text k Svetluškám som napísal už pred niekoľkými rokmi. Keď sme sa mali s orchestrom zúčastniť súťaže v autorskej tvorbe, dostali sme srandovný nápad a to, že by Svetlušky mohli dobre znieť ako šláger z čias československej popovej hudby, kedy popových spevákov doprevádzali big bandy,“ opisuje vznik piesne Marek Kutnár.

Zaujímavosťou je, že o mix a mastering jeho skladby sa postaral Phil Bulla v ďalekom New Yorku. V minulosti mixoval napríklad projekt Vojta Dyk & B-side Band.

„Celý deň si len tak sedieť a zízať z okna von“ spieva Marek v chytľavom refréne. V takomto rozpoložení vraj skladba aj naozaj vznikala.

Autor v nej opisuje, ako človek uvažuje nad svojím životom, spomína, trápi sa nad vecami, ktoré neurobil alebo by dnes spravil inak.

„Aj keď si však uvedomujeme, že život nie je vždy ľahký, treba občas vedieť hodiť veci za hlavu a sústrediť sa na prítomný okamih. Inými slovami, treba medzi týmito vecami udržiavať rovnováhu,“ odkazuje spevák Marek.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: YouTube.com
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie