Monika Földešiová Rôzne

Snehové správy

Chystáte sa na predĺžený víkend na hory? Ak sa plánujete venovať snehovým radovánkam so svojou rodinou či priateľmi, máte sa na čo tešiť - snehu bude veľa.

Podľa meteorológov zo Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu (SHMÚ) môžeme vo štvrtok v priebehu dňa, a najmä v noci zo štvrtka na piatok a v piatok očakávať prechod frontálneho systému od severozápadu, ktorý prinesie na mnohých miestach sneženie, v nížinách západného Slovenska aj dážď so snehom alebo dážď. Výdatné sneženie očakávame najmä na severozápade a severe Slovenska, kde môže napadnúť 10 až 30 cm nového snehu, ojedinele aj viac. V pohoriach ako sú napr. Biele Karpaty, Kysucké Beskydy, Oravské Beskydy, Javorníky, Západné Tatry, Malá a Veľká Fatra, Kremnické vrchy a západná časť Nízkych Tatier, môže napadnúť miestami až 50 cm nového snehu.

Nevýhodou môže byť silný vietor na horách, nad pásmom lesa búrlivý vietor až víchrica. Pri silnom vetre sa budú vytvárať snehové jazyky a záveje. V noci klesne teplota vzduchu väčšinou od –5 do 0 °C, na juhozápade môže byť i teplejšie. Cez deň vystúpi teplota na –3 až +3 °C. Na horách vo výške 1500 m očakávajte ochladenie na –5 °C. Zrážky vo forme snehových prehánok alebo občasného sneženia budú pokračovať na severe Slovenska aj v sobotu, na ostatnom území sa vyskytnú už len ojedinele. Ďalšie sneženie meteorológovia zo SHMÚ očakávajú v nedeľu.

Snehové správy nižšie v galérii

SHMÚ

snehove spravy
4
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM