Rastislav Búgel Futbal

Slovensko porazilo majstrovské Španielsko: O víťazstve rozhodol Miroslav Stoch!

A sen sa stal skutočnosťou! Nitriansky futbalový odchovanec zabezpečil v kvalifikačnom zápase so Španielskom cenné víťazstvo.

Ilustračný obrázok k článku Slovensko porazilo majstrovské Španielsko: O víťazstve rozhodol Miroslav Stoch!
Zdroj: TASR

Vo štvrtok 9.októbra sa slovenská futbalová reprezentácia predstavila na žilinskom štadióne v kvalifikačnom zápase na EURO 2016. Španielsko bolo náročným súperom, no zverenci trénera Kozáka ukázali bojovnosť a nasadenie.

V 17.minúte z priameho kopu prekonával Casillasa Kucka a Slovensko sa dostalo do senzačného vedenia. Španieli následne zlepšili hru a zvýšili tlak. Hostia sa zmohli na vyrovnanie až v 82.minúte, no v 87.minúte sa po dlhých rokoch presadil hlavičkou nitriansky odchovanec Miňo Stoch a bolo rozhodnuté.

Práve Stoch na svojom oficiálnom webe prezradil bezprostredné pocity. „Myslím si, že sme podali oduševnený kolektívny výkon. Znie to stále neuveriteľne, ale Španielov sme porazili,“ prezradil Stoch, ktorý gól hlavou nedal už poriadne dlho. „Kedy som dal naposledy gól hlavou? Medzi mužmi ešte nikdy, raz mi loptu zastavila žrď, ale to bolo ešte za Twente. Takže toto je premiérová, ako sa patrí,“ dodáva Stoch.

Foto: ilustračné

Miňo Stoch rozhodol
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM