Hokej

Slovensko podľahlo Česku: Lantoši s Bučekom hodnotia zápas reprezentácie, VIDEO

Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali aj v druhom prípravnom zápase s Českom v rámci série Euro Hockey Challenge. Po piatkovej prehre 1:3 v Trenčíne nestačili na súpera ani v sobotu v Nitre, podľahli mu 0:2.

Zdroj: Dnes24.sk

Zlá prvá tretina, výrazne lepší výkon v druhej a tretej časti hry. Práve takto videli sobotňajší prípravný zápas v Nitre proti Česku (0:2) slovenskí hokejisti. Brankár Marek Čiliak čaká od útočníkov väčší dôraz v bránkovisku, jeho slová potvrdil spoluhráč Samuel Buček.

Čiliaka potešil zlepšený výkon Slovákov v druhej tretine a najmä pohyb. V ňom podľa jeho slov domáci Čechov prevyšovali. „Nehrali sme dobre v prvej tretine, akoby sme čakali, čo súper urobí. Dovolím si povedať, že v druhej tretine sme mali lepší pohyb ako Česi. Ale musíme sa viac tlačiť do bránky a cloniť. Dnes ich brankár všetko videl a chýbali nám dorážky. Ale pohyb sme mali dobrý,“ potvrdil Čiliak.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Duel poznačil rýchly gól súpera, Martin Zaťovič prekonal Čiliaka už v tretej minúte. Obaja hráči sa dobre poznajú, tri sezóny spolu odohrali v Komete Brno. „Rýchly gól ma nepoznačil, mám už dostatok skúseností. Ale on trafil Michalovi Čajkovskému do nohy, ja som sa potom s ‚Čajom‘ o tom rozprával. Ale vedel som, že bude strieľať na lapačku,“ povedal slovenský brankár.

O väčšom dôraze pred bránkoviskom hovoril aj útočník Samuel Buček, ktorý patril medzi najaktívnejších slovenských hráčov v stretnutí. „V prvej tretine sme hrali taký ustráchaný hokej, ale potom sme mali puk aj my. Oni na nás iba čakali. My sme sa snažili ísť do útoku, keď sme nahadzovali puky za ich obranu a hneď sme forčekovali, mali s tým problémy. Fungovalo to. Nedali sme iba góly, to bol celý problém. Ale treba ešte viac chodiť pred bránku, cloniť, tlačiť sa tam.“

Článok pokračuje pod videom!

Zdroj: Dnes24.sk

Zlepšenie v hre Slovákov musí nastať aj v početnej výhode, v týchto situáciách sa im v dvojzápase s Českom nedarilo. Buček spomenul aj chémiu v jednotlivých útokoch, ktorá podľa jeho slov zatiaľ nie je úplne ideálna. „Každý sa snaží dať do toho sto percent. Musíme nájsť správnu chémiu v jednotlivých päťkách, to zatiaľ chýba. Až pred šampionátom sa zložia päťky a ak to nepôjde, je na tréneroch, ako to zmenia. Musíme si jednoducho sadnúť.“

Dvadsaťročný útočník zažil spolu s Róbertom Lantošim špeciálny zápas, nitrianske publikum obom pripravilo aplauz. Obaja odohrali v drese „corgoňov“ v Tipsport Lige skvelú sezónu, ktorú zakončili ziskom strieborných medailí. „Ja som si to užil. Hrať pred kulisou v Nitre je zážitok a najmä v reprezentačnom drese to bolo skvelé,“ uzavrel Buček.

Róbert Lantoši, útočník SR: „Bol to pre mňa špeciálny zápas, škoda prehry. Snažil som sa niečo vytvoriť, škoda, že to nepadlo.“

Foto: Rastislav Búgel

Prípravný zápas: Slovensko - Česko 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
97
Galéria
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM