Marek Pindeš Iné športy

Slovenskí volejbalisti nestačili na Rumunov

Mestská športová hala na Klokočine bola dejiskom 5. kola Európskej ligy vo volejbale mužov v ktorom slovenskí reprezentanti nastúpili proti výberu Rumunska.

Slovensko – Rumunsko 1:3 (-21, 24, –21, –18) Zápas trval: 105 minút, rozhodovali: Szmydynski (Poľ.), Raptis (Gréc.). 200 divákov.

SR: Bencz 20, M. Kubš 8, Zaťko 1, L. Diviš st. 7, Piovarči 8, M. Hukel 2, libero Ondrušek (Hriňák 6, Hollý 0, M. Sopko ml. 1, Michalovič 0, Jakubov 3). Tréner: E. Zanini. Rumunsko: Began 13, Bartha 4, Borota 8, Gontariu 22, Chitigoi 10, Laza 9, libero Feher (Lica 2, Dragos 0). Tréner: S. Moculescu.

Úvod duelu bol ako na hojdačke, oba tímy sa striedali vo vedení. Slováci viedli 7:5, no Rumuni zakrátko vyrovnali na 7:7. Slováci sa následne dostali do vedenia 13:10. Trojbodové vedenie si hráči spod Tatier udržali aj po druhom technickom timeoute 16:13. Zverenci trénera Zaniniho viedli aj 18:14 a všetko nasvedčovalo tomu, že prvý set úspešne zvládnu. Opak bol však pravdou, Rumunom sa podarilo sériou blokov na sieti vyrovnať na 18:18. Koncovku setu domáci volejbalisti nezvládli, z čoho profitovali hostia ziskom setu 25:21. Začiatok druhého setu bol vyrovnaný, po prvom technickom timeoute viedli hostia 8:7. Slováci však po ese Benca a bloku Diviša otočili skóre vo svoj prospech 12:10. Následne si naši reprezentanti vypracovali trojbodové vedenie 15:12 respektíve 20:17. Ani toto vedenie slovenským reprezentantom nestačilo. Húževnatému súperovi vyšli dva bloky na sieti vďaka čomu získali vedenie 22:21. V koncovke dramatického setu mali napokon viac šťastia domáci hráči. Výhrou tejto časti hry v pomere 26:24 vyrovnali stav stretnutia na 1:1. Priebeh tretieho dejstva bol do jeho polovice vyrovnaný, keď ani jedno z mužstiev si nevypracovalo väčší ako dvojbodový odstup. Rumunskí hráči až po druhom technickom timeoute vyhrávali 16:12, keď predtým dvakrát zahral do autu Nitran Hukel. Slováci následne stiahli náskok súpera na 18:20, no skúsení Rumuni už víťazstvo v tretej časti hry z rúk nepustili – vyhrali ho 25:21. Štvrtý set bol od úvodu v réžii Rumunov, ktorí viedli 3:0, 6:2 a následne 11:6. Slovenským reprezentantom sa nedarilo, naopak súper smeroval za víťazstvom nielen štvrtého setu i celého stretnutia. To sa im napokon podarilo, ziskom setu v pomere 25:18 vyhrali Rumunskí volejbalisti stretnutie 3:1, čím si zabezpečili postup do Final Four.