Marek Pindeš Iné športy

Slovenky zdolali aj Chorvátsko

Slovenské juniorské volejbalové reprezentantky uspeli aj v druhom vystúpení v kvalifikácii na ME.

Slovensko – Chorvátsko (12, 20, –23, 22) Zápas trval: 110 minút, rozhodovali: Kraljevičová (Slovin.), Simonovič (Srb.), 200 divákov. SR: Abrhámová 11, Drobňáková 8, Palgutová 21, Smataníková 4, Kóšová 14, Krišková 9, libero Nikmonová (Lukáčová 5, T. Crkoňová 6, Kostelanská 0). Tréner: M. Rojko. Chorvátsko: Pejič 0, Šimenc 1, Pastuovič 10, Miljak 9, Šaini 4, Šegota 9, libero Barič (Bazina 7, Jurič 1, Žmire 0). Tréner: D. Jurko.

Mladé Slovenky zachytili úvod stretnutia, keď viedli 4:1 resp. 6:2. Zverenkyne trénerského dua Rojko – Lukáč hrali v úvodnom sete výborný volejbal na ktorý nevedeli nájsť ich rovesníčky z Chorvátska recept. Úvodný set zakončili Slovenky smečom Palgutovej a vyhrali túto časť hry jednoznačne 25:12. V úvode druhého dejstva viedli domáce hráčky už 3:0, no Chorvátky využili zaváhanie Sloveniek a otočili stav na 8:6. Následne sa našim reprezentantkám podarilo stav vyrovnať na 10:10, no húževnaté súperky sa troma bodmi v rade dostali do vedenia 13:10. Zlomový moment druhého setu boli dve esá Lukáčovej, po ktorých bol stav 15:15. Slovenky sa potom ujali vedenia 16:15 i 17:15 a výbornou koncovkou vyhrali druhý set pomerom 25:20. Tretí set bol takmer celý v chorvátskej réžii. Slovenkám sa až v jeho závere podarilo vyrovnať na 23:23. Južanky však napokon zvládli koncovku a triumfom v sete 25:23 znížili stav stretnutia na 2:1. V úvode štvrtého setu hráčky Slovenska prehrávali 3:5, no vďaka Abrahámovej a Palgutovej sa ujali vedenia 10:7. Slovenky následne svoj náskok zvyšovali, keď viedli už 16:9. Chorvátky sa síce dotiahli na rozdiel troch bodov 17:14 a v závere dokonca na rozdiel jedného bodu 22:21, no Slovenky záver zvládli a víťazstvom v sete 25:22 a v stretnutí celkovo 3:1 sa tešili z ďalšieho úspešne zvládnutého zápasu.

Ostatné výsledky: Čierna Hora – Grécko 0:3 (-15, –18, –10).

Chorvátsko – Belgicko 0:3 (-25, –19, –22).