Skvelý štart do futbalovej sezóny: Nitra nedala šancu Banskej Bystrici

Nitrianski futbalisti majú za sebou úspešný štart do nového ročníka II.ligy. Sezónu odštartovali na domácom trávniku proti Banskej Bystrici.

Ilustračný obrázok k článku Skvelý štart do futbalovej sezóny: Nitra nedala šancu Banskej Bystrici

Bol to však práve tím hostí, ktorý sa ako prvý presadil pred vyše 700 divákmi na nitrianskom štadióne. V 19.minúte prekonal domáceho brankára Gabriel Snitka (0:1). FC Nitra však ešte do konca prvého polčasu zavelil na obrat. V 42.minúte zrovnával stav hry Filip Balaj (1:1) a v poslednej minúte prvého dejstva ešte posielal Nitru do vedenia Andrej Ivančík (2:1).

Po zmene strán sa hral dlho vyrovnaný futbal. Nitra sa snažila o zvýšenie náskoku, Banská Bystrica potrebovala streliť vyrovnávajúci gól. Bola to však práve domáca Nitra, ktorá sa tešila z ďalšieho presného zásahu. O ten sa v 73.minúte postaral domáci Andrej Fábry (3:1). O deväť minút neskôr ešte upravoval konečný stav na 4:1 Ján Chovanec. Nitra si tak hneď v prvom kole nového ročníka pripísala dôležité víťazstvo.

FC Nitra – FK Dukla Banská Bystrica 4:1 (2:1)

Góly: 42. Balaj, 45. Ivančík, 73. Fábry, 82. Chovanec – 19. Snitka