Rastislav Búgel Iné športy

Skvelá hra slovenských volejbalistov: V Nitre si poradili aj s výberom Dánska

Slováci nastúpili s viacerými zmenami oproti štvrtku. Hneď v úvode dal eso Javorčík a Slováci sa pri jeho servise dostali do vedenia 2:0 a po blokoch Michaloviča a Chrtianskeho bolo už 5:1.

Ilustračný obrázok k článku Skvelá hra slovenských volejbalistov: V Nitre si poradili aj s výberom Dánska
Foto: Rastislav Búgel

Michalovič pridal ďalší bod a kouč hostí si zobral timeout. Slováci jasne dominovali a vypracovali si deväťbodový náskok po bloku kapitána Zaťka – 12:3. Za stavu 16:6 prišiel na servis druhý nahrávač Palgut a prezentoval sa esom. Palgut zostal na ihrisku miesto Zaťka. Dáni potom získali tri body po sebe a za stavu 18:10 si kouč Chrtiansky zobral time. Slováci vyhrali set po dvoch Kašperových esách hladko 21:10.

Prehratý set

V úvode druhého setu viedli Dáni 4:2. Za stavu 3:6 si kouč Slovákov zobral oddychový čas a potom vymenil univerzálov, na ihrisko prišiel Bencz za Michaloviča – 6:9. Slovákom sa v tejto fáze duelu nedarilo a po ese Sorensena viedli Dáni už 14:9. Pri Hruškovom servise znížili Slováci na 12:14 a nasledoval timeout hostí. Potom však dal eso Bitsch a bolo 13:17. Po Hruškovom bloku znížili domáci na 16:18. Potom dal eso Bencz a bolo už len o bod – 18:19. Slováci však už brejk nezmazali a prehrali druhý set 19:21.

Jasná dominácia

V treťom sete ostal na ihrisku Bencz a Slováci si vypracovali brejk ako prví – 6:4. Po Javorčíkovom ese vyhrávali Slováci už 10:6. Domáci volejbalisti jasne dominovali a po dvoch blokoch Bencza sa pri Kašperovom servise dostali do vedenia 16:8. Na ihrisko prišiel aj Paták. V koncovke využili Slováci štvrtý setbal a tretí set vyhrali 21:13.

Do víťazného konca

V štvrtom sete mali Slováci od úvodu navrch a výborne hrajúci Bencz upravil na 10:5. Domáci volejbalisti dominovali a mierili za ziskom troch bodov. Po nepresnom útoku Dánov bolo už 16:10 pre Slovensko. Po Zaťkovom ese bolo 19:12 a po bloku Patáka mali Slováci prvý mečbal. Štvrtý set vyhrali domáci 21:13 a celý duel 3:1.

Štefan Chrtiansky, tréner SR: „Prvý set bol jasne v našej réžii, ale v druhom sme zaspali. Výkon Dánov v prvom sete nás akoby uspal, ale nemalo by sa to stávať, pretože kvalita na ihrisku bola aj po zmenách v našej základnej zostave jasne na našej strane. Nezachytili sme úvod druhého setu, začali sme neskoro. Tri vyhraté sety sme odohrali dobre, mrzí ma len ten druhý. Michalovič striedal pre zranenie chrbta, nechcel som aby nastúpil Bencz, pretože má problémy s achillovkou, ale bolo to vynútené striedanie. Dnes nastúpili aj hráči z lavičky, ktorí podali dobrý výkon. Zajtra nás čakajú Belgičania, chceme prerušiť ich víťaznú sériu a ukončiť Európsku ligu víťazne.“

Foto: Nitra24.sk

Slovensko - Dánsko 3:1
18
Galéria
Foto: Rastislav Búgel
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM