Správy

Skľučujúca samota: Nitrianskym seniorom pomôžu zvládať epidémiu aj psychológovia

Seniorom v zariadení sociálnych služieb (ZSS) Viničky v Nitre pomáhajú zvládať situáciu s epidémiou ochorenia COVID-19 psychológovia.

Ilustračný obrázok k článku Skľučujúca samota: Nitrianskym seniorom pomôžu zvládať epidémiu aj psychológovia
31
Galéria
Zdroj: TASR

ZSS spustila v spolupráci s Katedrou psychológie Pedagogickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici projekt Linka psychologickej pomoci SenSkype.

Pre seniorov, ťažko zdravotne postihnutých obyvateľov zariadenia ZSS Viničky, ale aj pre zamestnancov sú k dispozícii psychológovia a študenti psychológie, ktorí online, prostredníctvom počítača a programu Skypu, poskytujú poradenstvo.

Služba je dostupná denne v pracovných dňoch v čase od 8. do 10. hodiny.

Obyvatelia ZSS sa môžu na odborníkov obracať s otázkami o hrozbe šírenia ochorenia COVID-19 a o opatreniach ako nákaze koronavírusom predchádzať.

„Môžu konzultovať aj to, ako zvládať obmedzenia, strach a neistotu, ktoré s touto hrozbou súvisia, ako zvládnuť obdobie počas uzatvorenia zariadenia a ďalšie problémy súvisiace s epidémiou,“ uviedla hovorkyňa predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Oľga Prekopová. Ako pripomenula, denný časový rozsah poskytovaného poradenstva bude postupne upravovaný podľa potrieb ZSS, záujmu klientov a zamestnancov.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Koronavírus na Slovensku
31
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM