Futbal

Futbalisti FC Nitra zvíťazili v sobotnom zápase 3. kola skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige nad MFK Ružomberok 1:0 a zaznamenali prvý triumf po troch prehrách a remíze.

Ilustračný obrázok k článku Ščasného víťazná premiéra: Nitra porazila Ružomberok a pripísala si dôležité body

Nitra si pod vedením staronového trénera Michala Ščasného vypracovala už v prvej desaťminútovke dve sľubné príležitosti. Šefčíkov lob, či strela Jendriška z dobrej pozície však zmenu skóre neprivodili. Aktívnejší domáci boli v 18. minúte veľmi blízko k otváraciemu gólu, keď po faule v šestnástke Čurmu na Chobota nariadil hlavný rozhodca Dohál pokutový kop. Jendrišek však z bieleho bodu povesť kanoniera nepotvrdil a jeho zle kopnutá penalta nechala vyniknúť brankára hostí Krajčiríka. „Trogárov“ tento moment doslova vykoľajil a k slovu sa potom postupne dostali Liptáci. V 29. minúte našiel výborným centrom z ľavej strany Madleňák pred bránou Kostadinova, jeho zakončenie z voleja však na čiare zneškodnil brankár Šípoš. O päť minút neskôr to na opačnej strane vyskúšal hlavou agilný Franko, no priestor Krajčírikovej brány tesne minul.

Nitrania pokračovali v aktivite aj v druhom polčase. V rozpätí od 50. do 55. minúty mal Jendríšek dve čisté gólové šance. V prvom prípade však hlavičkoval nad súperovu bránu a v druhom zase gólmana Krajčiríka v poslednej chvíli nahradil pred bránkovou čiarou obranca Mrva.

Domáci sa vytúženého gólu dočkali v 73. minúte, keď sa po rohovom kope Šefčíka krásnym volejom presadil bývalý hráč Ružomberka Kristián Kolčák – 1:0.

V 83. minúte mal rozhodnutie na kopačke Tancík. Zakončenie 21-ročného nitrianskeho útočníka zvnútra šestnástky však robinsonádou vyrazil brankár Krajčirík. V zostávajúcich minútach sa už očakával tlak „Ruže“ a jej snaha o vyrovnanie, no opak bol pravdou. Nitra si umnou hrou svoj tesný náskok udržala a pod Zoborom zaslúžene zvíťazila.

Fortuna liga – skupina o udržanie – 3. kolo:

FC Nitra – MFK Ružomberok 1:0 (0:0)

Gól: 73. Kolčák. Rozhodovali: Dohál – Somoláni, Weiss, ŽK: 32. Čurma, 81. Kochan (obaja Ružomberok), ČK: 90+3. Kochan (po 2 ŽK), bez divákov.

FC Nitra: Šípoš – Fabiš, Ba, Kolčák, Çelebi – Regäsel (77. Chríbik), Mustafič – Šefčík (89. Kurt), Jendrišek (77. Kindsvater), Chobot (72. Tancík) – Franko

MFK Ružomberok: Krajčirík – Brenkus (84. Boďa), Čurma, Ďungel (57. Gerec), Kochan – Kostadinov (57. Takáč), Kružliak (74. Kubík), Madleňák (84. Múdry), Maslo – Mrva, Regáli