Tímea Kamenická Rôzne

S Vianocami prichádzajú maškrty: Nitriansky odborník Róbert Kelemen radí, ako to s nimi neprehnať

Sladké, mastné a ťažké jedlá nám neraz spôsobujú problémy. Počas sviatkov je však takmer nemožné takýmto dobrotám odolať. Rady, ako si s tým poradiť, ale aj tip na tradičné, no zdravé sviatočné menu nám poskytol nitriansky tréner a odborník na zdravú stravu Róbert Kelemen.

Ilustračný obrázok k článku S Vianocami prichádzajú maškrty: Nitriansky odborník Róbert Kelemen radí, ako to s nimi neprehnať
Zdroj: Dnes24.sk

Počas sviatkov na nás striehnu dobroty na každom rohu a len ťažko im odoláme. Čo odporúčaš, aby sme po Vianociach neboli príliš zaguľatení?

Vianočné špeciality ako zákusky, majonézové šaláty či pečivo sú sacharidové bomby, ktoré vybuchnú hneď začiatkom roka, a práve preto je jedným z našich novoročných predsavzatí schudnúť nadbytočné kilogramy. Môžeme sa všetkému vyhnúť, ak si dáme nasledujúce dni po štedrej večeri pozor na príjem energie. Pozor však na sladké potraviny, ktoré sa spotrebujú do tukov. Preto, ak máte chuť na sladké, nesiahnite hneď po koláčoch, zákuskoch a iných maškrtách, ale dajte si ovocie. To vám dodá veľa vitamínu C a zabráni chuti na sladké. Ak nemáte chuť na čerstvé ovocie, dajte si aspoň sušené. Ale treba čítať etikety. Mnoho sušeného ovocia sa konzervuje s cukrom a pridáva sa olej. Vhodným výberom sú slivky, marhule, hrozienka.

Odporúčaš konzumáciu všetkých druhov ovocia, alebo sú niektoré v tomto prípade „vhodnejšie“?

Pri nákupe ovocia si voľme predovšetkým ovocie dopestované u nás a vyvarujme sa ovociu s vysokým glykemickým indexom, ako sú napr. hrozienka a banány. Rôzne exotické ovocie treba užívať s mierou, a to najmä v zimnom období. Pri veľkej konzumácii tropického ovocia sa naše telo môže nastaviť na “letný cyklus“, a preto sme potom náchylnejší na choroby. Ak môžete, zvoľte konzumáciu ovocia skôr v doobedňajších hodinách, pretože ovocie je prínosom energie z obsahu jednoduchého cukru, ktorá sa nám ukladá do tuku.

Sú nejaké potraviny, ktorými vyvážime príjem toľkého sladkého, alebo si to musíme jednoducho odcvičiť?

Ak prijmeme veľa sladkého, prijímame veľa energie a túto energiu by sme mali spáliť pohybom. V období Vianoc máme pohybu málo, preto sa nám nadbytočná energia ukladá do tuku. Určitú hladinu cukru v krvi ale vieme eliminovať potravinami. Dobrým výberom sú arašidy, ktoré nám normalizujú hladinu cukru v krvi. Taktiež chia semiačka. Vláknina je ďalší druh potraviny, ktorá nám eliminuje vstrebávanie cukrov. Dobrým výberom je jablčná šťava, ryža natural, celozrnné potraviny, šošovica…

A čo ťažké, mastné jedlá? Pomôžeme si nejakým jedlom či nápojom, ak to s nimi preženieme?

V období sviatkov je veľa jedál na tanieri ktoré sú sladké, mastné, s vysokým obsahom cholesterolu ako napr. majonézové šaláty a pod. Ak sa to preženie, je možné, že sa ozve žlčníkový záchvat, záchvat dny a pod. Príkladom ťažkého jedla na večeru, ktoré je súčasťou štedrovečerného stola v mnohých rodinách, je kapustnica. Ak by vám bolo ťažko od žalúdka, dobré je dať si teplý nápoj, napríklad čaj, ktorý pomôže presunúť tuky rýchlejšie cez tráviaci systém. Pozor však na studenú vodu, ktorá tuky iba spevní a tukové bunky naviaže na seba, čo zníži rýchlosť trávenia.

Môžeš nám odporučiť nejaké jednoduché cviky, na ktoré si každý nájde aspoň párkrát do týždňa čas?

V období Vianoc, keď sú fitness centrá a telocvične zatvorené, je najvhodnejším spôsobom obuť si bežeckú obuv a ísť si zabehať do prírody. Prekysličíme tým organizmus, rozhýbeme telo a predovšetkým spálime kalórie, ktoré nám počas sviatkov pribudli. Komu nevyhovuje beh, nahradí ho rýchlou chôdzou, turistikou alebo aspoň prechádzkou. Okrem behu je prospešné aj bicyklovanie.

Je pravda, že sa na teba ľudia obracajú viac po sviatkoch ako inokedy?

Je cítiť, že po novom roku je toho viac. Celkovo aj posilňovne sù plnšie prvé tri mesiace v roku.

Máš tip na sviatočné, ale zdravé menu?

Polievka – šošovicová alebo rybacia. Samozrejme, aj kapustnica, ale preferujem skôr s mäsom ako s klobáskou a menej hríbov. Kto chce pečivo, odporúčam kúsok celozrnného.

Hlavné jedlo – ryba: kapor, losos, pstruh, (rybie filé neodporúčam kvôli vysokému obsahu cholesterolu), zemiakový šalát (bez majonézy), citrón s olivovým olejom a k tomu ľadový šalát.

Nápoj – minerálka s citrónom (nesýtená). Kto má chuť po jedle na kávu, tak bez cukru a po káve treba vypiť min. 3dcl vody (čistá nesýtená).

Ovocie – jablko, mandarinky, pomaranč.

Foto: Róbert Kelemen

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM