Valovičová Zuzana Rôzne

S Notabene je život ľahší

Predajom tohto časopisu si ľudia bez domova dokážu zaobstarať aspoň nejaké prostriedky na živobytie. Jedným z nich je i pán Milan.

Každý človek je iný, istým spôsobom výnimočný. Niektorí dokonca chodia bežne okolo vás a vy si ich nevšímate. Prichádzajúce obdobie Vianoc však napovedá ľuďom, aby pomáhali. I kúpou časopisu môžete prispieť k niekoho záchrane. My sme takýmto spôsobom stretli pána Milana. Ponúkame vám jeho príbeh.

Človek v najlepších rokoch, bez domova. Milan má 38 rokov. O jeho živote sa mu nerozprávalo ľahko, čo je pochopiteľné, vzhľadom na jeho situáciu, v ktorej sa teraz nachádza. O minulosti povedal iba veľmi málo. Žil slušným, usporiadaným životom, pokým neprišli rodinné problémy. Tie ho pripravili o strechu nad hlavou. „ S priateľkou sme žili v Dome sociálnych služieb. Za nájom sme platili 6.000 korún, bolo ťažké vyžiť. Začal som predávať Notabene,“ ozrejmil.

Nešťastie ho však neobchádzalo. Po smrti priateľky sa musel odsťahovať. Už ubehli dva roky, čo býva v Azylovom dome v Mlynárciach. Nesťažuje sa. Zdieľa spoločnú izbu s mužmi. Ako sám povedal, nepredáva iba časopis. Chodí na brigády, kde si zarobí i čosi navyše. Ani Azylový dom neobchádza Ježiško. Počas Štedrého dňa sa všetci ubytovaní stretávajú pri spoločnom stole. Ako bude prežívať sviatky radosti a pokoja pán Milan? „ Na Vianoce som pozvaný k deťom mojej, už zosnulej partnerky. Veľmi sa teším,“ dodal s úsmevom.

Bezdomovec
9
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM