Valovičová Zuzana Rôzne

S hrdosťou na Zobor!

Tradičným výstupom na Zobor podporíte nielen svoje zdravie, ale oceníte myšlienku slovenskej samostatnosti.

V sobotu 19. decembra sa uskutoční výstup na Zobor pri príležitosti 17. výročia obnovenia slovenskej štátnosti a vzniku Slovenskej republiky. Akciu organizuje a podporuje Okresná rada Slovenského Hnutia Obrody v Nitre. Ak sa chcete zapojiť, stretávame sa pri Liečebnom ústave na Zobore. Spoločný odchod účastníkov bude o 10.00 hod.

Tradičný výstup na Zobor organizuje Slovenské Hnutie Obrody v Nitre už niekoľký raz. V minulom roku podporili túto myšlienku i ľudia z iných miest Slovenska. Oslavovať štátnosť prišla posádka z Martina a zapojili sa i účastníci zo Zlatých Moraviec či Nových Zámkov. V tomto období bolo vlani už nasnežené, ale ani to nikoho neodradilo.

Po príhovore predsedu Slovenského Hnutia Obrody Mgr. Róberta Šveca sa výstup začal. Minulý rok zahral na fujare aj účastník zo Zlatých Moraviec. Z výstupu na Zobor vám zostanú nielen spomienky, ale i hmatateľný dôkaz, že ste oslavovali vznik Slovenskej republiky zaujímavým spôsobom. Spoločná pamätná fotografia bude rozdávaná účastníkom výstupu o rok, pri ďalšom stretnutí. Zúčastnili ste sa minulý rok? Tak si jednu spomienkovú odnesiete domov už túto sobotu.

Foto: Róbert Švec (SHO)

vystup na zobor
6
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM