Rytieri vstúpili do sezóny víťazne: Na domácom ihrisku pokorili Vrútky

Nitrianski hokejbalisti vstúpili do novej extraligovej sezóny víťazne. Pred domácim publikom si poradili s tímom z Vrútok.

Ilustračný obrázok k článku Rytieri  vstúpili do sezóny víťazne: Na domácom ihrisku pokorili Vrútky

Extraligový kolotoč sa rozbehol aj pre nitrianskych hokejbalistov. V prvom kole ročníka 2014/2015 narazili Nitrianski Rytieri na tím Vrútok. Prvá tretina bola poriadne opatrná. Jediný presný gólový zásah si pripísali hosťujúci hokejbalisti, keď prekonali nitrianskeho brankára po peknej akcii v 13.minúte.

V 21.minúte Nitrania vyrovnávali počas presilovej hry o dvoch hráčov. Postupne pridali ďalšie dva góly a dostali sa do dvojgólového vedenia (3:1).

Posledná časť zápasu patrila hosťujúcim hokejbalistom. V 38.minúte Ecker ešte zvyšoval na rozdiel troch gólov (4:1). Od tohto momentu už mali góly na hokejkách hráči z Vrútok. Pridali dva presné zásahy a za stavu 4:3 sa hra znervóznila. Nitra však dokázala tlaku odolať a pripísala si prvé víťazstvo v aktuálnej sezóne.

HBK Nitrianski Rytieri Nitra – HBK Kometa Vrútky 4:3 (0:1, 3:0, 1:2)