Nitrianski extraligoví hokejbalisti sa v poslednom kole najvyššej hokejbalovej súťaže stretli s tímom z Petržalky. Nitrania pokračovali na víťaznej vlne.

Ilustračný obrázok k článku Rytieri prezimujú na štvrtom mieste: Hokejbalisti v poslednom zápase porazili Petržalku!

V poslednom ligovom zápase roku 2013 cestovala Nitra do Petržalky. Tam na nitrianskych hokejbalistov čakal náročný mokrý terén. Do zápasu sa lepšie dostali domáci hokejbalisti, keď sa v šiestej minúte dostala odrazená loptička do nitrianskej bránky (1:0). O štyri minúty neskôr sa presadili aj Nitrania a skóre bolo znova vyrovnané (1:1). Rytieri sa ešte do konca tretiny snažili otočiť výsledok, no domáci gólman už ostal neprekonaný.

Druhá tretina pre Rytierov

Nitrania sa tešili aj v priebehu druhej tretiny. V 19. minúte po prihrávke od Ladivera strieľal Beniač (1:2). Do konca tretiny sa už skóre nemenilo a HBK Nitrianski Rytieri tak išli do poslednej časti zápasu s tesným vedením.

Potvrdili stúpajúcu formu

V 39. minúte spečatil nitrianske víťazstvo Rímsky po Kučerkovej presnej prihrávke (1:3). Petržalka sa napokon rozhodla pre hru bez brankára, no toto rozhodnutie trestal Ladiver (1:4). Nitrania si tak pripísali dôležité body a zimnú prestávku prečkajú na štvrtom priebežnom mieste.

Jokerit Petržalka – HBK Nitrianski Rytieri Nitra 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)