Marek Pindeš Iné športy

Rytieri po víťazstve opäť na čele tabuľky

Hokejbal extraliga 11. kolo.

**HBK Nitrianski Rytieri – HBK 87 Skalica 4:1 (1:0, 2:1, 1:0) ** **Góly: **5.Slovák (Hrivňák), 17. Hrivňák (Slovák), 18. Thrón (Slovák), 38.Kašša (Thrón) – 24.Martinusík (Galbavý)

V 11. kole hostili Nitrianski Rytieri v domácom prostredí lídra tabuľky HbK 87 Skalica. Rytieri sa chceli s domácim prostredím rozlúčiť dôstojne a to sa im od úvodu aj darilo. Skóre stretnutia otvoril po Hrivnákovej prihrávke Marek Slovák. Prvá 15-minútovka ponúkla kvalitný hokejbal, no skóre sa do prvej sirény už nezmenilo. Úvod druhej časti hry patril opäť hráčom spod Zobora, keď dve minúty od jej začiatku prekonal hosťujúceho brankára Michal Hrinvák a o minútu neskôr Branislav Thron svojim desiatym gólom v sezóne zabezpečil Nitre trojgólové vedenie. Záhoráci však v 24. minúte znížili na 3:1, keď Haviara prekonal Martinusík. V tretej tretine Nitrania zodpovednou hrou nepripustili zdramatizovanie zápasu. V 38. minúte víťaznú definitívu v pomere 4:1 stanovil Róbert Kašša. Nitra sa po tomto víťazstve dostala opäť na prvú priečku tabuľky. Zverenci trénera Richarda Mráza sa tak s domácim prostredím rozlúčili dôležitým víťazstvom a všetci priaznivci nitrianskeho hokejbalu dúfajú, že sa im rovnako bude dariť aj na ihriskách súperov.

1. Nitrianski Rytieri11 8 2 1 57:28 26
  2. HbK 87 Skalica 11 8 1 2 52:28 26
  3. Reebok Ružinov Bratislava 10 8 1 1 50:25 25
  4. ŠKB Izoglobal Kappa Martin 11 7 1 3 48:30 22
  5. ŠK 98 Pruské 11 5 1 5 47:37 17
  6. HBK Kometa Vrútky 11 5 0 6 38:45 15
  7. HBC Žirafa Žilina 11 4 1 6 32:40 14
  8. Profis Sharks Bratislava 9 3 1 5 27:33 11