záruba martin Kultúra

Rock Me Fest 2009

Ide o nultý ročník súťažného festivalu mladých kapiel, ktoré nemajú šancu sa prezentovať na koncertoch, nemajú na to technické vybavenie alebo jednoducho príležitosti.

V rámci tohto projektu sa do súťažného festivalu prihlásilo 26 kapiel z Nitry, okolia a zopár i z iných miest ako Sereď, Nové Zámky, Bratislava, Myjava a pod. Kapely majú za sebou semifinálové kolá (23.-25.6.09, z každého sa vybrali prvé tri kapely), v nedeľu teda vo finále uvidíme 9 kapiel, ktoré dostali najviac hlasov od divákov a súčasne od poroty, ktorou boli počas semifinálových kôl kapely Snovonne, Alalya, The Brazen Head. Tieto kapely okrem toho, že boli porotou, boli aj hudobným hosťom semifinálových kôl vždy jedna počas rátania hlasovacích lístkov. Každý deň sa zároveň žrebovalo o divácku cenu, v semifinálových kolách o MP3 players, vo finále sa bude žrebovať z hlasujúcich divákov jeden, ktorý dostane notebook. V nedeľu bude porotou a hudobným hosťom kapela Alone. Zároveň si nesúťažne zahrá koncert mladá kapela Sem a Tam, ktorá sa zúčastnila semifinálového kola, avšak nepostúpila, no získala si vysoké sympatie organizátora, Peťa Slamecku, ktorý sa rozhodol ich do finálového programu zaradiť. Pre súťažiace kapely je okrem príležitosti sa zviditeľniť aj možnosť vyhrať ako absolútny víťaz nákup v hudobninách v hodnote 1000 eur, využiť nahrávacie štúdio na jeden deň a pod., ceny sú spojené s ich rozvojom v muzike. Moderátorom celého festivalu je Tomáš Kukučka, ktorý je famóznym zhmotnením našej predstavy o človeku, ktorý ľudí programom festivalu sprevádza. Festival, celá jeho koncepcia, myšlienka, podstata, program, technické zabezpečenie a iné veci s festivalom súvisiace, naplánoval a spracoval Peťo Slamecka, ktorý projekt realizuje pod záštitou Súkromnej základnej umeleckej školy ARS Studio v Nitre, kde mladé talenty, vyrastajú a učia sa hre na hudobné nástroje (aj on sám vyučuje), ale aj iným odvetviam umenia.

Radi Vás uvítame v nedeľu 28.6.2009 v Novej Pekárni na finále Rock Me Festu, ktorý začína o 15.00 hod. Sami sa veľmi tešíme na zajtrajší deň. autor: Martina Begerova

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM