Denisa - Rôzne

Rekonštrukcia troch ZŠ ešte nezačala

Práce mali trvať od 15. júna do 15. septembra. Zatiaľ sa však nič nedeje.

Z eurofondov sa mali v Nitre počas prázdnin opravovať tri základné školy Topoľová, Benkova a Fatranská. Nitra na túto rekonštrukciu získala už nenavratný finančný príspevok. Budovy majú byť zateplené s opravenými strechami a vymenenými oknami, majú byť vymenené podlahy, rozvody, svietidlá, vykurovacie telesá.

Keďže práce mali začať 15. júna, opýtali sme sa škôl v akom stave je rekonštrukcia a či sa práce stihnú do zverejneného dátumu. Odpovede zamestnancov škôl sa zhodovali. " Školy boli na rekonštrukciu pripravené už pred ukončením školského roku, nábytok sme posťahovali, ale zatiaľ sa nič nedeje.„ Kedy sa začne rekonštruovať? Na otázku kedy sa začne rekonštrukcia škôl nám odpovedal Štefan Štefek, zástupca primátora mesta Nitra. "Momentálne na Ministerstve výstavby prebieha implementácia projektu ZŠ Fatranská, práce bude robiť Doprastav a táto škola bude rekonštruovaná ako prvá. V priebehu niekoľkých dní by malo dôjsť k vyhodnoteniu súťaží na rekonštrukciu ZŠ Benkova a Topoľová. Na ZŠ Benkovej by sa mali práce začať koncom augusta. Rekonštrukcia každej školy je nastavená na tri mesiace. "Nie je to naša vina , posunol sa schvaľovací proces,“ povedal Štefek. A čo začiatok školského roka? „Na každej základnej škole sa školský rok začne v riadnom termíne 02.09.2009. Prí­padnú úpravu režimu vyučovania zabezpečuje riaditeľ danej školy. Práce budú pravdepodobne vykonávané po pavilónoch a dodávateľ bude na prácu využívať na aj víkendy,“ uvádza Štefan Štefek.

Koľko finančných prostriedkov bude využitých? Na ZŠ Benkova pôjde viac ako 3 mil. eur, Na ZŠ Fatranská 1,89 mil. eur a na ZŠ Topoľová 1,44 eur.

Tieto školy si určite zaslúžia rekonštrukciu. Posúďte sami… (foto sú v poradí ZŠ Benkova, Topoľová, Fatranská)

skoly
9
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM