Rastislav Búgel Futbal

Rekonštrukcia futbalového štadióna: Radnica musí nájsť 1,6 milióna eur

Nitrianska radnica musí nájsť v priebehu troch rokov 1,6 milióna eur na spolufinancovanie rekonštrukcie futbalového štadióna. Tá bude stáť celkovo štyri milióny eur, sumu 2,4 milióna eur poskytne štát prostredníctvom Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Ilustračný obrázok k článku Rekonštrukcia futbalového štadióna: Radnica musí nájsť 1,6 milióna eur
Foto: Rastislav Búgel

Kapacita štadióna má byť po rekonštrukcii 5500 divákov. Podľa slov primátora Jozefa Dvonča musí byť štadión prebudovaný do takej podoby, aby sa na ňom mohli hrávať ligové i medzištátne zápasy. „Nám zostáva vlastne dobudovať niektoré zariadenia, ktoré sú podmienkou pre takéto štadióny. A to je vyhrievaný trávnik, umelé osvetlenie, turnikety, priestory šatní, parkoviská a niektoré ďalšie veci. Toto všetko je našou úlohou, vrátane niektorých búracích prác,“ vysvetlil Dvonč.

Ako upozornil, viaceré investície už boli na nitrianskom futbalovom štadióne vykonané v predchádzajúcich rokoch. Na ihrisku už je osadené umelé osvetlenie, nainštalovaný turniketový systém a ďalšie prvky. Radnica teraz chce, aby sa tieto investície započítali do sumy 1,6 milióna, ktorou má mesto prispieť na spolufinancovanie rekonštrukcie. Na tento rok už radnica vyčlenila sumu 100 000 eur určenú na búracie práce, ďalšie peniaze bude hľadať vo svojom rozpočte v priebehu tohto roka a rokov 2016 a 2017. Momentálne sa už pripravujú architektonické návrhy zrekonštruovaného štadióna. Na ich základe má pod Nitrianskym hradom vzniknúť športový komplex aj so zázemím pre divákov.

„Bude realizovaný tak, aby na úrovni nášho krajského mesta umožnil hrať ligu a prípadne aj medzinárodné súťaže. My navrhujeme túto investíciu rozložiť do troch rokov. Budeme pokračovať podľa projektu a každý rok predložíme aj spôsob financovania a čiastku, ktorú na to potrebujeme,“ dodal Dvonč.

Čítajte tiež:

Futbalová 18-tka nastúpi proti Srbom: V slovenskej reprezentácii aj hráči FC Nitra!

Poradie futbalových strelcov: Tabuľke kraľuje Paukner, polepšil si Urblík

Foto: ilustračné

Futbalový štadión
7
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM