Rastislav Búgel Samospráva

Rekonštrukcia autobusovej stanice odložená: Počasie jej dalo STOP!

Spoločnosť Arriva Nitra, a.s., odložila termín začiatku rekonštrukcie autobusovej stanice v meste pod Zoborom. Komplexná rekonštrukcia sa mala začať v sobotu 31. januára.

Ilustračný obrázok k článku Rekonštrukcia autobusovej stanice odložená: Počasie jej dalo STOP!
Foto: Rastislav Búgel

„Vzhľadom na nepriaznivé počasie, ktoré sa podľa predpovedí nezmení ani v nasledujúcich dňoch, zhotoviteľ prác v plánovanom termíne začať nemôže,“ informoval Vladimír Šimko, obchodný zástupca spoločnosti Arriva Nitra. Nový termín začiatku rekonštrukčných prác spoločnosť oznámi verejnosti s dostatočným časovým predstihom, skonštatoval Šimko.

Rekonštrukcia autobusovej stanice v Nitre sa mala začať 31. januára. Investor akcie, spoločnosť Arriva Nitra, ktorá stanicu zároveň vlastní, ju bude realizovať v siedmich etapách. Dĺžka rekonštrukcie je naplánovaná na jeden a pol roka. Počas jednotlivých etáp budú nástupištia presúvané na odstavnú plochu mestskej hromadnej dopravy za reštauráciou Pelikán. Rekonštrukcia sa uskutoční počas plnej prevádzky autobusovej stanice.

V prvej etape stavebných prác, ktorá bude trvať zhruba tri mesiace, prejdú rekonštrukciou nástupištia 21 až 30. Zmeny v organizácii dopravy sa tak dotknú autobusov premávajúcich v smere Levice, Vráble, Šaľa, Mojmírovce, Topoľčany, Jarok, Hlohovec, Piešťany, Nové Zámky. Nástupištia budú dočasne premiestnené na odstavnú plochu za reštauráciou, ich číslovanie na odstavnej ploche zostane zachované.

„Aj z tohto dôvodu sme sa rozhodli termín začiatku prác posunúť. Cestujúci by sa museli v tomto počasí presunúť na náhradné nástupištia bez lavičiek a prístrešku,“ skonštatoval Šimko.

Aj naďalej tak budú jednotlivé spoje odchádzať z doterajších nástupíšť v priestore autobusovej stanice.

Rekonštrukcia autobusovej stanice odložená: Počasie jej dalo STOP!
10
Galéria
Foto: Rastislav Búgel
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM