Regionálne derby prinieslo gólové hody: Z víťazstva sa tešila domáca Nitra

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v pondelkovom zápase 25. kola Tipos extraligy nad HC Mikron Nové Zámky 6:4.

Ilustračný obrázok k článku Regionálne derby prinieslo gólové hody: Z víťazstva sa tešila domáca Nitra
74

Úvodná dvadsaťminútovka krajského derby priniesla gólovo plodný hokej. V polovici tretiny vybojoval presilovú hru o dvoch hráčov pre domácich aktívnym pohybom Zech. Ten istý hráč ju aj dokázal úspešne zrežírovať, keď naservíroval puk Vitálošovi a ten otvoril skóre. Peknú súhru preukázali v 15. minúte aj hostia a po presnej krížnej prihrávke Doggetta sa z vyrovnávajúceho gólu tešil kapitán Hain. Vedenie prinavrátil “corgoňom” o 85 sekúnd Minárik. Zámčania vyrovnali zásluhou Bajteka, no tento stav vydržal iba 12 sekúnd, po ktorých sa gólovo presadil domáci Holešinský – 3:2.

Prostredná časť hry sa niesla v nedisciplino­vanosti Nitranov, ktorí ponúkli Novým Zámkom až štyri presilovky.

Tým sa síce nepodarilo využiť ani početnú výhodu o dvoch hráčov, no aj tak dokázali dvakrát skórovať. V 30. minúte presne mieril Seppänen a o štyri minúty otočil stav Majdan. Aj v tomto prípade však prišla promptná reakcia súpera a na 4:4 vyrovnal Pätoprstý.

Veľkú príležitosť mal v 45. minúte Števuliak, no svoj samostatný únik zakončil nepresne. O pár sekúnd ušiel na opačnej strane Hrnka, ktorý bol faulovaný, ale nariadené trestné strieľanie nepremenil Tvrdoň. Všetko smerovalo k tomu, že rozhodnúť môže jeden gól. V 57. minúte sa ho podarilo streliť domácim zásluhou Minárika. Nitrania už v závere odolali hre bez brankára a na konečných 6:4 uzavrel dve sekundy pred koncom Holešinský.

HK Nitra – HC Mikron Nové Zámky 6:4 (3:2, 1:2, 2:0)

Góly: 12. Vitáloš (Zech, Tvrdoň), 16. Minárik (Kollár, Slovák), 17. Holešinský (Pätoprstý), 35. Pätoprstý (Fominych, Holešinský), 57. Minárik (Šiška), 60. Holešinský (Šťastný, Švarný) – 13. Hain (Doggett, G. Clarke), 17. Bajtek (Roman, Rogoň), 30. Seppänen (Majdan, Holenda), 34. Majdan (Okoličány, Holenda) Rozhodovali: Tvrdoň, Goga – Kacej, Synek, vylúčení: 9:7 na 2 min, navyše: Slovák (Nitra) 10 min za nešportové správanie, Rogoň (Nové Zámky) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nitra: A. Nagy – Cardwell, Mezei, Bodák, Švarný, Zech, Vitaloš, Mir. Pupák – Hrnka, M. Slovák, Tvrdoň – Žitný, A. Šťastný, A. Kollár – Pätoprstý, Holešinský, Fominykh – Múčka, Šiška, J. Minárik – O. Molnár

Nové Zámky: Kiviaho – Holenda, Hain, King, Brandt Clarke, P. Mikuš, M. Roman, Šeliga – Okoličány, Seppänen, Majdan – Zahradník, Doggett, Graeme Clarke – Rogoň, Bajtek, Števuliak – F. Tóth, Ondrušek, Fereta

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Mňa potešilo, že sme dokázali zvrátiť nepriaznivý vývoj. V závere bolo viacero šancí. Buď nájazd Tvrdoňa, alebo na lopate to mal Kollár. Rozhodli možno trochu netradiční strelci ako Minárik alebo Holešinský či Vitáloš."

Martin Hrnčár, tréner Nových Zámkov: „Dostali sme šesť gólov, dali sme štyri a prehrali sme zápas. Myslím si, že sme mali šancu otočiť zápas na našu stranu a vyhrať. Najväčším problémom bola hra v našom obrannom pásme. Robili sme veľké individuálne chyby. Znovu tiež nevyužitie presilových hier, ktorých sme mali dosť. Myslím si, že sme mali aj dosť striel a šanci na to, aby sme ich premenili."