Marek Pindeš Iné športy

Regionálne derby pre hádzanárky Močenka

Hádzaná prvá liga žien 18. kolo.

HK Nitra – HK Močenok 27:35 (15:16)

HK Nitra: HK: Zelenáková – Behinská 2, Tvrdoňová 1, Guzmická 1, Korytárová 3, Kvasňovská 2, Rísová 8, Prokosová, Gabulová , Halmová 7, Lieskovská 3.

HK Močenok: JUNIOR: Lenčéšová, Straňáková – Demacseková, Szárková, Stanková 1, Šalatová 6, Gregušová 5, Muranová , N. Lencsésová 3, V. Lencsésová 13, Hanakovičová 7, Macháliková.

Úvod zápasu regionálneho derby medzi Nitrou a Močenkom bol z oboch strán vyrovnaný. Oba tímy pôsobili nervóznym dojmom z čoho pramenili aj viaceré nevynútené chyby. Nitrianky držali v prvom polčase so súperkami krok, keď im vychádzali nacvičené kombinácie, a presadzovali sa rýchlymi protiútokmi cez vysunutú obranu súperiek. Po tridsiatich minútach svietil na ukazovateli stav 15:16. V druhom polčase sa však hostky dokázali gólovo odpútať, vytvorili si náskok na ktorý už zverenkyne trénera Talára nedokázali nájsť odpoveď. Močenčanky majú po víťazstve nad Nitrou v pomere 35:27 rovnaký počet bodov (31.) ako líder súťaže z Bánoviec nad Bebravou.

Peter Talár: „Vývoj dnešného zápasu rozhodli dva faktory. Vo štvrtok sa nám zranila brankárka, ktorej zranenie krku sa prejavilo najmä v druhom polčase. Navyše sa nám v druhom polčase zranila aj Beata Korytárová a od tohto momentu si súper začal budovať náskok, ktorý si udržal až do konca“.