Rastislav Búgel Rôzne

Referendum v Nitrianskom okrese: TOP 3 obcí s najvyššou a najnižšou účasťou!

Referendový víkend je za nami, je čas na zopár postrehov z nášho okresu. V ktorej obci brali jej obyvatelia všeľudové hlasovanie o rodine najvážnejšie a v ktorej bol najväčší podiel tých, ktorí plebiscit odignorovali?

Ilustračný obrázok k článku Referendum v Nitrianskom okrese: TOP 3 obcí s najvyššou a najnižšou účasťou!
Zdroj: TASR

Začnime trojicou obcí, v ktorých si svoje občianske právo uplatnilo podielovo najviac obyvateľov. 36,62% tých, ktorí sa na referende mohli zúčastniť, tak aj urobili v obci Hruboňovo. Len o niečo menej ľudí prišlo odhlasovať v Jarku, 35,31%. Prvú trojicu uzatvárajú Dolné Lefantovce s 33,40 percentnou účasťou.

Naopak, najmenší podiel hlasujúcich obyvateľov zaznamenali v obci Štefanovičová, len 8,19 %. Nasledujú Nitrianske Hrnčiarovce s 14,81 % účasťou. Trojicu s najnižšou účasťou v okrese Nitra uzatvárajú Jelšovce s účasťou na úrovni 16,90 percenta.

Na celom Slovensku prišlo v referende odhlasovať 944 674 ľudí a účasť tak dosiahla iba 21,41%. Podmienkou na to, aby bolo platné, bola účasť nadpolovičnej väčšiny oprávnených voličov a prijatie rozhodnutia nadpolovičnou väčšinou účastníkov referenda. Referendum sa tak stalo neplatné.

Čítajte tiež: Takto dopadlo referendum: Oficiálne výsledky z Nitry, nášho kraja aj za celú SR

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM