Rastislav Búgel Samospráva

Radnica požiadavke prokurátora nevyhovela: Reklamu v meste si bude regulovať po svojom

Nitrianska radnica nevyhovie protestu prokurátora a nebude meniť svoje opatrenia na reguláciu reklamných pútačov v uliciach mesta. Rozhodli o tom mestskí poslanci na svojom októbrovom rokovaní.

Ilustračný obrázok k článku Radnica požiadavke prokurátora nevyhovela: Reklamu v meste si bude regulovať po svojom
Zdroj: TASR

Podľa ich názoru bol protest prokurátora neopodstatnený. Takzvané Opatrenia pre systémové riešenie reklamných, informačných a propagačných zariadení na území mesta Nitra tak zostávajú v platnosti. Mestské zastupiteľstvo tento materiál schválilo ešte vo februári s cieľom vytlačiť z ulíc nelegálne postavené reklamné pútače a postupne obmedziť ich výskyt, hlavne na pozemkoch, ktoré patria mestu.

Bez zákonného splnomocnenia

Okresný prokurátor napadol opatrenia v proteste. Uvádza v ňom, že sú v rozpore s platnou legislatívou, pretože magistrát na jeho základe vydáva záväzné stanoviská. Na tie nie je mestská samospráva splnomocnená zákonom.

Nesprávne vysvetlenie

„Prokuratúra si nesprávne vysvetlila náš zámer. Máme za to, že si zamieňa tento náš materiál so záväznými stanoviskami, ktoré sú vydávané výlučne v rámci preneseného výkonu štátnej správy. Naše opatrenia majú ale slúžiť iba ako vnútorná stratégia a podklad pre vypracovanie územnoplánovacej dokumentácie výlučne pre potreby mesta,“ vysvetlil primátor Jozef Dvonč.

Požiadavke nevyhoveli

Ako doplnil, jediný vážnejší spor medzi mestom a prokuratúrou bol v názore na vzdialenosť medzi jednotlivými reklamným plochami pri ceste. „My sme určili, že to má byť 200 metrov, pre čitateľnosť a pre zmenšenie počtu reklamno-informačných zariadení. Prokuratúra to namietala a žiadala nás, aby sme to vrátili späť a aby táto vzdialenosť bola 50 metrov. Tejto požiadavke sme nevyhoveli, takže aj naďalej zostáva vzdialenosť medzi reklamnými plochami na úrovni 200 metrov,“ konštatoval Dvonč.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM