Správy

Punč od Maltézskych rytierov mal opäť úspech: Pre hospic vyzbierali vyše 10-tisíc eur

Maltézski rytieri získali predajom punču vyše 10-tisíc eur. Peniaze budú odovzdané na podporu Hospicu u Bernadetky v Nitre a charitatívne aktivity v prospech chudobných.

Ilustračný obrázok k článku Punč od Maltézskych rytierov mal opäť úspech: Pre hospic vyzbierali vyše 10-tisíc eur
Zdroj: Tibor Ujlacký

Kúpou Maltézskeho punču podporili návštevníci vianočného mestečka v Nitre Hospic u Bernadetky. Originálny punč podľa tradičnej námorníckej receptúry, ako ho varili Maltézski rytieri na lodiach v stredomorí v 16. storočí, ponúkali dobrovoľníci v stánku na Svätoplukovom námestí, informoval Tibor Ujlacký z Maltézskej pomoci Slovensko. Počas štyroch dní sa v stánku vystriedalo 21 dobrovoľníkov.

Štrnásty ročník Maltézskeho punču v Nitre podporili nielen domáci, ale aj návštevníci z Maďarska, Poľska, Bosny a Hercegoviny či Českej republiky. Predajom punču získalo centrum Maltézskej pomoci Slovensko celkovo 10 720 eur.

Prečítajte si tiež

„Financie budú v plnej výške bez odrátania akýchkoľvek nákladov do posledného centa odovzdané na podporu Hospicu u Bernadetky v Nitre a charitatívne aktivity v prospech chudobných, chorých a trpiacich,“ potvrdil Ujlacký.

S tohtoročným výsledkom zbierky za Maltézsky punč sa celková suma odovzdaná na podporu Hospicu u Bernadetky a charitatívnych aktivít zvýšila na viac ako 62-tisíc eur za 14 rokov.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM