Nikoleta Kováčová Rôzne

PSÍČKARI majú rande v Nitre: Štartuje medzinárodná VÝSTAVA psov

Od piatku do nedele sa bude Agrokomplexom v Nitre šíriť štekot psov. Tisícky ich dorazili na Medzinárodnú výstavu psov, ktorá sa uskutočňuje už po 41. raz.

Ilustračný obrázok k článku PSÍČKARI majú rande v Nitre: Štartuje medzinárodná VÝSTAVA psov
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Nitra Dog Expo 2024 prináša na nitrianske výstavisko aj tento rok bohatú ponuku súťaží pre majiteľov psov a množstvo plemien, ktoré zase uchvátia návštevníkov. V Nitre sa predstaví 5277 psov.

Slovenské národné plemená

Najväčšie zastúpenie (viac ako 2200) majú psi zo Slovenska. Špeciálne sa totiž budú posudzovať slovenské národné plemená: československý vlčiak, slovenský čuvač, slovenský hrubosrstý stavač, slovenský kopov a tatranský durič.

Rozhodcovský zbor sa skladá z 26 rozhodcov z 15 krajín. Zastúpenie v ňom má Slovensko, Česko, Holandsko, Poľsko, Írsko, Belgicko, Maďarsko, Portugalsko, Chorvátsko, Fínsko, Srbsko, Estónsko, Slovinsko, Nemecko, ale aj Čile. Zaujímavé je aj zloženie vystavovateľov, ktorí prišli z okolitých krajín, no dokonca aj z USA. Spolu so Slovenskom sa predstavia psí krásavci a krásavice z 25 krajín.

Množstvo psích titulov

Na najstaršej medzinárodnej výstave psov môžete obdivovať netradičné plemená, poslušnosť psov, zakúpiť si rôzne chovateľské potreby a zatlieskať tým najúspešnejším štvornoháčom. Nitra Dog Expo 2024 rozdá viacero titulov, okrem Veľkej národnej ceny, sa vyhlási aj Najkrajší pár psov, Najkrajší veterán či najlepšia Chovateľská skupina.

Prečítajte si tiež:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM