Prvá prehra HK Nitra vo Vyšehradskom pohári: Hokejisti nestačili na Jastrzebie

Hokejisti HK Nitra pokračovali tretím zápasom Vyšehradského pohára. Na domácom ľade privítali poľského súpera GKS Jastrzebie.

Ilustračný obrázok k článku Prvá prehra HK Nitra vo Vyšehradskom pohári: Hokejisti nestačili na Jastrzebie
66

Hokejisti HK Nitra vstúpili do tretieho ročníka Vyšehradského pohára tou správnou nohou. V prvom zápase po góloch Rácza, Koríma a Raisa porazili FTC Ferencváros Budapešť 3:2. Následne narazili na tím z krajiny našich severných susedov. Doma porazila rovnakým výsledkom GKS Katowice, keď za Nitru skóroval Blackwater a dva góly pridal Kerbashian.

V treťom zápase Vyšehradského pohára sa súperom Nitry stal opäť poľský tím. Hokejisti sa pod Zoborom postavili JKH GKS Jastrzebie, ktoré malo za sebou jediný zápas, v ktorom porazili soka GKS Katowice presvedčivo 3:0.

Jasrzebie sa dostalo do zápasu gólom Jarosza v 11. minúte. Na tento presný zásah Nitra do konca prvého dejstva odpovedať nedokázala.

Podarilo sa to až Csányimu v 22. minúte zápasu (1:1). O osem minút neskôr sa Nitra dokázala dostať do vedenia zásluhou Hrušíka (2:1). Hostia však zbrane nezložili a pred koncom prostrednej časti hry vyrovnal Urbanowicz (2:2).

O všetkom sa tak malo rozhodnúť v poslednej časti zápasu. Do tej vstúpili lepšie hostia, keď v rozmedzí jedinej minúty odskočili na rozdiel dvoch gólov (2:4). Nitra sa ešte zomkla a v 51. minúte sa gólovo presadil Lušňák (3:4). Záverečný nápor však hostia ustáli, navyše pridali piaty gól počas nitrianskej hry bez brankára.

HK Nitra – GKS Jastrzebie 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)

Góly: 22. Csányi (Kerbashian, Olsen), 30. Hrušík (Mezei, Ďurkech), 51. Lušňák (Blackwater, Rais) – 11. Jarosz (Nalewajka), 36. Urbanowicz (Michalowski), 45. Rohla (Lossafov), 46. Nalewajka (Jarosz), 58. Kasperlík (Michalowski)

Zostavy:

HK Nitra: Hanuljak – Mezei, Rais, Olsen, Sloboda, Rácz, Ďurkech, Korím – Blackwater, Kollár, Lušňák – Scheidl, Hvizdoš, Kerbashian – Hrušík, Fetkovič, Šimun – Csányi, Minárik, Čaládi – Pätoprstý

GKS Jastrzebie: Raszka – Jass, Gorny, Jaborník, Kostek, Michalowski, Radzienciak, Chorazyczewski, Matusik – Kasperlík, Warega, Urbanowicz – Iossafov, Rohlta, Soltys – Pas, Jarosz, Nalewajka – Nalewajka, Kulas, Wrobel

HK Nitra – GKS Jastrzebie 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)