Nitrianski basketbalisti v aktuálnej sezóne našej najvyššej basketbalovej súťaže ešte neprehrali. V piatom ligovom zápase si ľahko poradili aj s Banskou Bystricou.

Ilustračný obrázok k článku Presvedčivé víťazstvo nitrianskych basketbalistov: Doma hladko zdolali Banskú Bystricu!

V prvej štvrtine basketbalového stretnutia Nitry s Banskou Bystricou sa lepšie darilo domácim basketbalistom. Postupne si vypracovali mierny náskok, no hostia zbrane neskladali (23:16).

Rýchly basketbal pokračoval aj v druhej desaťminútovke stretnutia. Hostia vzdorovali, no nitrianski basketbalisti pravidelne využívali chyby Banskej Bystrice (47:32).

Ako po masle

V druhom polčase už bola hra plne v rukách domáceho tímu, ktorý povzbudzovala slušná divácka kulisa (600 divákov). Nitrianski basketbalisti sa odpútali od súpera a zvýšili svoje vedenia na rozdiel viac ako dvadsiatich bodov. Bystričania už recept na nitriansku hru neobjavili a z víťazstva sa tak tešil výber domáceho trénera Ľubomíra Urbana (87:58).

Pozrite si fotografie a video zo stretnutia!