Rastislav Búgel Správy

Prestížne ocenenie putuje pod Zobor: Top študentská osobnosť Slovenska pôsobí na SPU!

Nitra sa môže pochváliť ďalším zaujímavým ocenením. To získal Jakub Benčík, ktorý pôsobí na Slovenskej poľnohospodárskej univerzite v Nitre.

Ilustračný obrázok k článku Prestížne ocenenie putuje pod Zobor: Top študentská osobnosť Slovenska pôsobí na SPU!
Zdroj: TASR

Top študentskou osobnosťou Slovenska sa za akademický rok 2014/2015 stal Jakub Berčík. V poradí jedenásty víťaz národnej súťaže študentov 1., 2. a 3. stupňa vysokoškolského štúdia je v súčasnosti odborným asistentom na Katedre marketingu a obchodu Fakulty ekonomiky a manažmentu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.

Absolútny víťaz je zároveň jedným z 11 laureátov, ktorí si dnes v Bratislave prevzali ocenenie Študentská osobnosť Slovenska. Berčík sa vo svojej vedecko-výskumnej činnosti zameriava na neurovedu reprezentovanú neuromarketingom a neuroekonómiou a ich využitím vo sfére marketingu a obchodu.

Hlavným organizátorom súťaže, ktorá sa koná pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku, je Junior Chamber International – Slovakia. Generálnym partnerom je spoločnosť Skanska SK. Projekt sa uskutočňuje s podporou Slovenskej rektorskej konferencie a pod odbornou garanciou Slovenskej akadémie vied.

„Som nesmierne rád, že prostredníctvom tohto projektu už jedenásť rokov Slovensko spoznáva takých šikovných mladých ľudí, ktorí sú vzorom a budúcnosťou tejto krajiny,“ uviedol na dnešnom odovzdávaní ocenení predseda Junior Chamber International – Slovakia Marián Meško.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM