Rastislav Búgel Samospráva

Premiér Fico zavítal do Nitry: Zúčastnil sa pracovného veľtrhu

Nitrianske výstavisko Agrokomplex je v týchto dňoch dejiskom pracovného veľtrhu Job Expo 2014. Na veľtrh zavítal aj premiér Robert Fico.

Ilustračný obrázok k článku Premiér Fico zavítal do Nitry: Zúčastnil sa pracovného veľtrhu
Foto: Rastislav Búgel

Výstavisko Agrokomplex sa v dňoch 29. a 30. apríla stalo dejiskom ďalšieho ročníka najväčšieho slovenského veľtrhu práce Job Expo 2014. Jeho súčasťou je aj 16. ročník medzinárodnej burzy práce a 22. ročník prezentačnej a predajnej výstavy žiakov stredných odborných škôl Mladý tvorca.

Premiér na veľtrhu

Účasť na pracovnom veľtrhu si ani tento rok nenechal ujsť premiér Robert Fico. Ten sa postavil pred zaplnené kongresové centrum výstaviska. Jedno z hlavných tém jeho výstupu bola aktuálna téma nezamestnanosti mladých ľudí na Slovensku.

Premiér pripomenul, že sa Ministerstvo školstva snaží prijímať nové zákony, ktoré sa usilujú o prepojenie teórie s praxou študentov. Ich cieľom by mala byť vyššia kvalifikácia budúcich odborníkov a následné zníženie nezamestnanosti na úroveň európskeho priemeru, ktorá sa pohybuje na hranici 12%.

Projekt na pomoc mladým

„ Význam má táto výstava aj preto, že môžeme propagovať obrovský projekt, na ktorom pracujeme spolu s Európskou úniou. Jedná sa o projekt Iniciatíva pre mladých ľudí, na ktorý bude môcť Slovensko použiť okolo 200 miliónov eur,“ povedal premiér Robert Fico. Cieľom projektu bude pomoc nezamestnaným mladým ľuďom získať dovzdelanie, rekvalifikáciu a pracovné miesto. V projekte sa počíta aj s príspevkom pre nezamestnaných, ktorí pôjdu na pracovný pohovor. Výška príspevku by sa mala pohybovať na hranici 200 až 300 eur v závislosti na vzdialenosti.

Pozrite si video s vyjadrením premiéra v našej galérii!

Robert Fico v Nitre
1
Galéria
Robert Fico v Nitre
9
Galéria
Foto: Rastislav Búgel
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM