Nikoleta Kováčová Krimi

PREKVAPENIE pre vodičov v Nitre! Vyskúšali si SIMULÁTOR prevrátenia

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre názornou ukážkou šoférom v Nitre predviedlo, prečo je dôležité používať bezpečnostné pásy.

Ilustračný obrázok k článku PREKVAPENIE pre vodičov v Nitre! Vyskúšali si SIMULÁTOR prevrátenia
4
Galéria

Hovorí sa, že je lepšie raz zažiť ako stokrát počuť. Polícia v Nitre preto pristúpila k prevencii veľmi inovatívne. Simulátorom prevrátenia vodičom ukázala dôležitosť bezpečnostných pá­sov.

Ako skutočná nehoda

Simulátor prevrátenia je špeciálne upravené vozidlo, ktoré slúži na to, aby vodičom demonštrovalo význam správneho používania bezpečnostných pásov. Pri simulácii prevrátenia auta v rôznej rýchlosti šofér na vlastnej koži zistí, aká nebezpečná môže byť takáto situácia pri dopravnej nehode.

„Vodiči si mohli sadnúť do simulátora, bezpečne sa pripútať a zažiť aké je to byť v aute, ktoré sa prevráti. Tento zážitok im umožnil pochopiť aká dôležitá je funkcia bezpečnostných pásov pri ochrane zdravia a života,“ píše na svojom facebookovom profile Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Rešpekt k pravidlám

Podľa slov príslušníčok a príslušníkov polície „všetci odchádzali s väčším rešpektom k pravidlám cestnej premávky a s lepším pochopením dôležitosti používania bezpečnostných pásov. Simulátor prevrátenia im pripomenul, že bezpečnosť je vždy na prvom mieste a že správne používanie bezpečnostných pásov môže zachrániť životy“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

VODIČI V NITRE SI VYSKÚŠALI SIMULÁTOR PREVRÁTENIA Aké je dôležité používať bezpečnostné pásy? Čo sa deje vo vozidle po...

Posted by Polícia SR - Nitriansky kraj on Tuesday, June 18, 2024

Prečítajte si tiež:

Simulátor prevrátenia auta
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM