Futbal

Dunajská Streda chcela odčiniť päťgólovú prehru z Michaloviec, taktiež sa rozlúčiť s domácim publikom víťazstvom, kým Nitra ťahala tri zápasy bez prehry.

Ilustračný obrázok k článku Prehra so vztýčenou hlavou: Zápas proti Dunajskej Strede rozhodol jediný gól, FOTO
14

Z domáceho tábora chýbal obranca Koštrna, ktorého klub počas týždňa vyradil z kádra. Prvá vážnejšia šanca zápasu prišla v 17. minúte, keď domáci Ronan pohrozil ďalekonosnou strelou, lopta letela tesne vedľa Šipošovej brány. O minútu neskôr vystrelil z prvej Ramirez, ale nad. V 27. minúte po chybe Beskorovajnyho mohol ísť sám na bránu Gatarić, ale Jedlička bravúrne vychytal najväčšiu šancu Nitry v prvom polčase. Napriek prevahe sa Dunajská Streda nedokázala dostať do vyložených šancí, na druhej strane Nitra hrozila z protiútokov. V 44. minúte Divković dostal výbornú loptu od Ramireza v pokutovom území, jeho strelu z blízka Šípoš bravúrne chytil.

Dunajská Streda začala druhý polčas veľkou šancou, v 46. minúte Divkovićovu strelu z päťky Šípoš vyrazil na roh. O dve minúty neskôr pohrozil Ronan, ale strelu Nitriansky brankár opäť kryl. V 54. minúte K. Vida centroval z pravej strany, Ronan to skúšal strelou z prvej, ale Šípoš bol na mieste. Pekná akcia sa zrodila v 56. minúte, Blackman prihral z pravej strany, Ramirez loptu sklepol M. Vidovi, ktorého strelu však Šípoš opäť chytil. V 59. minúte bol v pokutovom území faulovaný Ramirez, nariadenú penaltu zahrával Davis, ale Šípoš loptu famózne chytil. V 64. minúte prišiel prvý gól zápasu, Divković dostal loptu na ľavej a z hranice pokutového územia poslal loptu do siete – 1:0. V 70. minúte mal druhý gól na kopačkách A. Fábry, ale jeho strela skončila tesne vedľa. V 78. minúte po rohu Ronana hlavičkoval Beskorovajnyj tesne vedľa. Dunajská Streda mala ku koncu ďalšie šance, ale skóre sa už nemenil.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC Nitra 1:0 (0:0)

Gól: 64. Divković. Rozhodovali: Kráľovič – Vorel, Žákech, 7189 divákov

FC DAC: Jedlička – Blackman, Oravec, Beskorovajnyj, Davis – M. Vida, Oravec – K. Vida, Fábry (89. Šimčák), Divković – Ramirez

FC Nitra: Šípoš – Kuník (46. Dubeň), Farkaš, Podhorín – Bilovský, Faško – Fabiš, Gatarić (71. Štefanec), Magda – Ristovski, Chobot (61. Šefčík)

Peter Hyballa, tréner DAC-u: „Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, Nitra sa stiahne do defenzívy. V prvom polčase najväčšia šanca patrila hosťom. Bol to ťažký polčas po ťažkom týždni, po prehre v Michalovciach. V druhom polčase to bolo herne lepšie. Spravili sme zmenu v zostave a to nám pomohlo, mali sme veľa šancí. Prešli sme aj krízovou situáciou pri zahodenej penalte. Čo môžem vyzdvihnúť, to bol najmladší tím v histórii DAC-u. Kompliment hráčom, ako zvládli dnešný zápas.“

Gergely Geri, tréner Nitry: „Gratulujem domácim, ukázali, kde je ich kvalita. Vedeli sme, že musíme byť pozorní v defenzíve. Mali sme aj šancu, škoda že sme ju nepremenili, dodalo by nám to viac síl. Tlak domácich sa stupňoval. Prvý zlomový moment – penaltu – sme ustáli. Súper nás potrestal zo šance. Opäť sme prešli na dobrú defenzívu, ale v prechodovej fáze sme boli zlí, hráči boli nervózni. Chlapcom gratulujem, urobili všetko pre dobrý výsledok, dnes to na bodový zisk nestačilo.“

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC Nitra 1:0 (0:0)