Webnoviny - Rôzne

Pre sociálne slabých otvorili pri Nitre materskú školu

Novú materskú školu majú od tohto týždňa sociálne slabí obyvatelia lokality Orechov Dvor pri Nitre. Postavilo ju mesto spolu s novými bytmi nízkeho štandardu, ktoré sú vyskladané z oceľových kontajnerov a majú rozlohu zhruba 40 metrov štvorcových.

“V priebehu výstavby sme zmenili rozhodnutie a z plánovaných 28 bytov sme vybudovali 25 a v troch je zriadená materská škola,” informoval viceprimátor Štefan Štefek.

Nové byty a škôlku si dnes boli pozrieť mestskí poslanci. Škôlka tu doteraz fungovala v provizórnych priestoroch na ploche 54 metrov štvorcových, teraz má 114 metrov štvorcových. Funguje v nej presne taký istý režim, ako vo všetkých ostatných škôlkach v meste, zdôraznil Štefek.

Nové byty sú už skolaudované, nájomníci sú v nich od začiatku septembra. Na ich výstavbu Nitra získala dotáciu z ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja. V lokalite Orechov dvor je aj ďalších 36 bytov nižšieho štandardu, ktoré tiež postavilo mesto. Nemajú kuchynskú linku ani vaňu, dva domy majú spoločnú žumpu, tečie len studená voda. Väčšina obyvateľov sú Rómovia. Nezamestnanosť je tu 99-percentná, časté je záškoláctvo.

SITA

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM