Pre basketbalistov sezóna skončila: Bola najhoršia od roku 2008!

Extraligová sezóna nitrianskym basketbalistom skončila. V rozhodujúcom zápase podľahli Komárnu.

Ilustračný obrázok k článku Pre basketbalistov sezóna skončila: Bola najhoršia od roku 2008!

Nitrianski basketbalisti sa rozlúčili s extraligovou sezónou 2013/2014. V aktuálnej sezóne zverenci trénera Urbana skončili po základnej časti na konečnom štvrtom mieste. Extraligový žreb im tak do štvrťfinálových bojov priniesol súpera zo susedného Komárna.

S Komárnom neúspešne

Nitrania sa v sezóne proti svojmu regionálnemu súperovi natrápili. Do série hranej na štyri víťazné stretnutia vstúpili Nitrania úspešne, keď v prvom domácom zápase zdolali Komárno 84:75 . Druhý domáci zápas naopak vyhralo na nitrianskej palubovke Komárno 88:89 po predĺžení. Séria sa presúvala k súperovi za vyrovnaného stavu 1:1. Prvý zápas zvládlo Komárno opäť po predĺžení 77:76. V štvrtom zápase série Nitra dokázala vyrovnať štvrťfinálové zápolenie druhým zápasom na palubovke Komárna 69:80.

Piaty zápas série sa hral pod Zoborom. Nitra nedokázala nakloniť sériu na svoju stranu a prehrala pred domácim publikom 66:77. Komárno napokon na domácej palubovke rozhodlo o svojom postupe za stavu 67:63. Nitra sa tak s extraligovou sezónou rozlúčila a po niekoľkých rokoch nepostúpila cez prvú vyraďovaciu fázu súťaže.