Lucia Šútorová Práca

Pracovníkov pre Jaguar bude pripravovať SOŠ polytechnická: O TIETO odbory má najväčší záujem!

Absolventi týchto odborov budú pravdepodobne žiadaní. Pozrite si zoznam odborov, o ktoré má investor, ktorý má v Nitre vytvoriť takmer 3000 pracovných miest, najväčší záujem.

Ilustračný obrázok k článku Pracovníkov pre Jaguar bude pripravovať SOŠ polytechnická: O TIETO odbory má najväčší záujem!
Zdroj: TASR

„Výber školy vhodnej pre investora ovplyvnila skladba a zameranie vzdelávacích odborov“, informovala hovorkyňa Nitrianskeho samosprávneho kraja Oľga Prekopová.

Jaguar Land Rover uviedol odbory o ktoré má prioritný záujem:

  • Mechanik nastavovač
  • Mechanik strojov a zariadení
  • Programátor obrábacích a zváracích strojov a zariadení
  • Mechanik elektrotechnik a obrábač kovov

„V prípade požiadavky investora urobí škola nábor žiakov do študijných odborov mechanik mechatronik a strojný mechanik. Do siete zaradí aj učebný odbor nástrojár,“ skonštatovala Prekopová.

V tomto školskom roku sa na stredných odborných školách v Nitre vzdeláva v technických odboroch s možným využitím v automobilovom priemysle 802 žiakov. „Ku dnešnému dňu je na stránke školského výpočtového strediska evidovaných 447 žiakov, ktorí majú záujem o štúdium príslušných odborov v budúcom školskom roku,“ skonštatovala Prekopová.

Podľa predpokladu NSK by ďalšou možnou školou spolupracujúcou so spoločnostou Jaguar Land Rover mohla byť SPŠ strojnícka a elektrotechnická na ulici Fraňa Kráľa v Nitre. Škola buduje Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre robotizáciu kybernetických systémov vo výrobe a pre projektovanie v elektrotechnike a strojárstve. Škola je zameraná predovšetkým na vzdelávacie odbory strojárstvo, mechatronika a elektrotechnika.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie